Dnes, 07:00
Příběh o brutálním útoku ve Vimperku, který tento týden vyděsil město i sociální sítě, se nakonec odehrál úplně jinak. Policie po vyhodnocení kamerových záznamů zjistila, že nešlo o žádné napadení partou dětí, ale jen o drobný incident mezi dvěma dívkami.
Původní verze příběhu, kterou ve čtvrtek zveřejnil portál Novinky.cz, hovořila o tom, že jedenáctiletou dívku napadla skupina starších dětí. Měla ji srazit na zem a kopat do hlavy. Dívka skončila v nemocnici s otřesem mozku a matka v panice varovala ostatní rodiče na sociálních sítích.
Lidé ve městě mluvili o partě výrostků, která prý obtěžuje kolemjdoucí a policie se případem okamžitě začala zabývat. Realita se však brzo ukázala jako mnohem mírnější. Podle zjištění policie se žádný brutální útok nekonal.
„Policisté s kriminalisty důkladně prověřili oznámení o údajném napadení nezletilé dívky partou výrostků. Po vyhodnocení kamerových záznamů, výslechu poškozené dívky a ve spolupráci se sociálními pracovníky zjistili, že se vše odehrálo úplně jinak, než dívka řekla doma rodičům,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.
Podle něj dívku u prodejny pouze oslovila jiná dívka s nějakým dotazem a po krátké odpovědi ji kopla do kotníku. „Nedošlo k žádným slovním útokům, vyhrožování, pokřikování ani k žádnému napadení skupinou dětí. Sražení na zem či údery do hlavy se také samozřejmě neodehrály,“ doplnil Matzner.
Z informací policie vyplývá, že dívka popsala doma situaci výrazně dramatičtěji. Rodičům řekla, že ji napadla celá parta, která ji srazila a kopala do hlavy. Ti proto přivolali záchrannou službu a obrátili se na policii.
Policie nyní zná i dívku, která kopnutí způsobila. Případ tak zřejmě uzavře jako přestupek. Vzhledem k tomu, že se jedná o děti, policie už k události další podrobnosti nesděluje.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám