St 12. 8. 2026Klára
Vzdělání

Jihočeská univerzita obsadila na kolejích všechna lůžka

RRedakce1 minuta čtení25. 9. 2013, 10:13
Koleje Jihočeské univerzity
Koleje Jihočeské univerzity

Pro akademický rok 2013/2014 přijala Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích 2 577 žádostí o kolej. Jelikož kapacita kolejí je 2 306 lůžek, kladně bylo rozhodnuto v 84 procentech všech žádostí.

Jihočeská univerzita zaevidovala od studentů nastupujících do prvních ročníků 959 žádostí, kladně vyřídila 813, od studentů druhých a vyšších ročníků přijala 1 618 žádostí, vyhovět mohla 1 368 z nich.

Celkový počet zahrnuje také 125 ubytovacích míst pro zahraniční studenty, kteří na Jihočeské univerzitě absolvují během roku studijní pobyty a stáže.

„Pro udělení koleje je kritériem dojezdnost, neboli čas, za který se student dostane z místa svého bydliště veřejným dopravním prostředkem do Českých Budějovic,“ upřesnil ředitel Kolejí a menz Jihočeské univerzity František Vrtiška.

Jihočeská univerzita má k dispozici šest kolejí s různým zázemím: nabízí pokoje dvou a třílůžkové s vlastním sociálním zařízením nebo se sociálním zařízením na chodbách. Cena měsíčního kolejného se pohybuje od 1 860 do 2 170 Kč.

Univerzita se dlouhodobě snaží o zkvalitňování ubytování pro své studenty. Nejnověji je to vidět na koleji K5, kde od března do poloviny září probíhaly stavební práce, v průběhu kterých došlo k výměně celého obvodového pláště a k odstranění azbestové zátěže, realizoval se zcela nový systém skládané fasády se zateplením, proběhla kompletní výměna oken, dveří, následně i radiátorů.

Druhá etapa rekonstrukce zaměřená na úpravu sociálního zázemí jednotlivých pokojů je plánována na rok 2014 až 2015.

Tisková zpráva

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook