středa 29. ledna 2020 Zdislava

Z kraje

Táborské nemocnici se podařilo snížit spotřebu pitné vody téměř na polovinu

Táborské nemocnici se díky novému systému hospodaření s vodou podařilo snížit spotřebu pitné vody o přibližně 40 procent. Ve finančním vyjádření to při současných cenách vodného a stočného představuje roční úsporu provozních nákladů ve výši...

Řidič nadýchal přes tři promile, policisté se nestačili divit

Sobotní večer si za rámeček nedá mladý muž z Protivínska, který po rutinní kontrole policie nadýchal přes tři promile alkoholu v krvi. Ti ho zastavili u benzinové čerpací stanice na silnici první třídy číslo 20.

Robert Bosch v Českých Budějovicích hlásí další pokořenou metu

Neuplynul ani rok, kdy v českobudějovickém závodu společnosti Robert Bosch zaznamenali dosažení rekordního počtu více 3000 zaměstnanců, a došlo k překonání dalšího milníku. Tím je hranice 3500 pracovníků, která byla překročena na začátku...

Policie odložila případ českobudějovických zakázek

Policie po roce a dvou měsících odložila případ údajně zmanipulovaných zakázek na českobudějovickém magistrátu. Informoval o tom včera server Lidovky.cz.

Karatistka Veithová bojovala na Floridě a získala bronz

Lucie Veithová je stálice českobudějovického oddílu TJ Karate a má za sebou nabitou první polovinu roku. Kalendář závodů si zpestřila cestou za oceán, kde se představila na mistrovství USA. Do Ameriky se Veithová vydala podruhé.

Ochranná budova kolem reaktoru prošla testem těsnosti

Ochranný obal kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou v noci na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Na cyklistu spadl strom. Jednačtyřicetiletý muž nehodu nepřežil

Během sobotního odpoledne se stala na Českokrumlovsku tragická dopravní nehoda, při které zemřel cyklista. Jde o nešťastnou událost, protože cyklistu usmrtil strom.

Tři body pro Táborsko trefil hlavou Strnad

Favorizovaný FC MAS Táborsko zvládl domácí utkání proti rezervě olomoucké Sigmy napěchované talentovanými a běhavými mladíky a vyhrál 1:0. Zápas to přitom vůbec nebyl jednoduchý a k jeho složitosti přispěl i fakt, že táborský Adnan Džafič v 19....

V Jordánu se utopil v sobotu plavec

neděle, 16. srpna 2015, 08:30KrimiTáborsko

V Jordánu se utopil v sobotu plavec

Nešťastná událost se stala na Táborsku ve vodní nádrži Jordán. Šlo o muže narozeného v roce 1980. Potápěči hledali tělo dvě a půl hodiny.

Barevné kontejnery s wifi jako poděkování za třídění odpadu

Barevné kontejnery na vytříděný odpad, s nimiž se běžně setkáváme na ulicích, nyní můžete potkat i v podobě relaxační zóny s připojením na internet zdarma. Nádoby na odpad byly přeměněny na malé posezení, v němž je k dispozici wifi router a...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.