úterý 10. prosince 2019 Julie

Z kraje

Kantorům, kteří odchází do důchodu, bude poděkováno na radnici

Čtyřiatřicet kantorů z budějckých škol a školských zařízení odchází do důchodu. V pondělí 15. června jim od 13 hodin za jejich celoživotní práci poděkuje náměstek primátora Martin Maršík.

Hotely na jihu Čech mají na léto obsazeno i z 90 procent

Hotely a penziony v hlavních turistických destinacích Jihočeského kraje mají na léto z 60 až 90 procent obsazeno. V Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou nebo třeba v Českém Krumlově hlásí recepční některých hotelů až 90 procent rezervací....

Květnová miminka - převahu měli tentokrát chlapci

Věnek, Frederik, Josefína, Maryam, Barbora Ella, Sofie Magdaléna, Jan Kamil... Tak se jmenují některá z dětí, která se v květnu narodila v Budějcích. Celkem jich přišlo na svět 189.

Tříděním nápojových kartonů můžete podpořit recyklační alej v Dukelské ulici

Máte soutěživého ducha a chcete podpořit město České Budějovice? V tom případě můžete pomoci v soutěži ve sběru nápojových kartonů, do které se jihočeské krajské město zapojí, stejně jako dalších pět měst.

Dva muži nejprve poškozeného napadli zezadu, pak okradli. Už sedí v policejní cele

Pachatele loupežného přepadení odhalili v krátké době prachatičtí kriminalisté ve velmi krátké době. Došlo k němu totiž včera o půl jedné ráno v ulici Dolní Brána v Prachaticích. Zahájili tak trestní stíhání devatenáctiletého muže z Prachaticka a...

Od soboty se rozjíždí oblíbený ČEZ Cyklotrans

Mimořádný projekt podporuje turistiku a životní prostředí. Od června na čtyřech a o hlavních prázdninách na sedmi speciálně vybraných autobusových linkách nasadí hlavní jihočeský dopravce autobusy s cyklovleky. Cyklisté se tak bez aut, nebo...

Somersby Kiss Party vrátí v čase, na výstavišti zazní retro muzika

Už zítra se na budějckém výstavišti uskuteční československá retro show, jakou jste ještě nezažili. S DJs z rádia Kiss Jižní Čechy zavzpomínáte na největší hitovky 90. let a se Somersby ciderem v ruce se protančíte do pozdního rána.

Klášter Zlatá Koruna o víkendu nabídne speciální prohlídky exteriérů

K celostátní akci Víkend otevřených zahrad se 13. a 14. června připojí také Klášter Zlatá Koruna. Návštěvníci se tak mohou těšit na speciální komentované prohlídky exteriérů kláštera, které začnou vždy ve 13 hodin.

Olivier poradí se sýry, zve na čtvrteční seminář ve své restauraci

Obchod restaurace Olivier si zákazníci oblíbili nejen pro širokou nabídku kvalitních vín, francouzských hořčic, italských čokolád, ale především pro bohatý výběr francouzských, italských, švýcarských, holandských nebo rakouských sýrů.

Výstavba nového pavilonu Perinatologického centra jde do finiše

Loni v dubnu zahájená výstavba nového pavilonu Perinatologického centra intenzivní péče v českobudějovické nemocnici finišuje. Ve středu stavbu osobně zhlédl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Konstatoval, že stavební práce probíhají dle plánu...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.