pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

Jihočeští hasiči bodovali v Olomouci. Z poháru v TFA vezou zlato a bronz

V Olomouci se včera konal druhý závod Českého poháru v TFA. Stejně jako v Ostravě, i tentokrát se sešla absolutní republiková špička. V ní vynikli Michal Brousil a David Kubiš z Písku.

Organizátorem závodu byli olomoučtí profesionální hasiči. Přihlášku do soutěže poslala stovka závodníků, která poměřila své fyzické i psychické síly s překážkami a disciplínami na čtyřech úsecích. Za Jihočeský kraj nastoupili Michal Brousil a David Kubiš z územního odboru Písek, Ondřej Fišer, Lukáš Houdek, Jiří Dvořák a Petr Benda z územního odboru Tábor, Petr Pecka z územního odboru Prachatice a nováčci, kteří se s extrémně náročným sportem seznamují, Miloslav Kubín, Ondřej Janota a Ondřej Blažek z územního odboru Jindřichův Hradec.

Michal Brousil opět předvedl skvělou formu, kdy s časem 5:09,79 vyhrál jak svoji věkovou kategorii do 35 let, tak i titul absolutního vítěze závodu napříč všemi kategoriemi. Parádní výkon předvedl David Kubiš, který svým časem 5:35,35 získal ve věkové kategorii B (35 – 45 let) bronzovou medaili.

Ve stejné věkové kategorii pak obsadilo táborské trio Dvořák, Houdek, Benda desáté a dvanácté místo. Ondřej Fišer skončil v nejmladší kategorii A na jednadvacátém místě, Miloslav Kubín byl dvacátý čtvrtý, Ondřej Janota o dvě místa za Kubínem. Ondřej Blažek obsadil jednapadesáté místo. Prachatický Petr Pecka se v kategorii C umístil na šestém místě.

Český pohár v disciplínách TFA bude pokračovat dalším závodem poslední květnový den, a to na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Extrémní disciplíny zde závodníci zakončí výstupem na 183 schodů vysokou rozhlednu.

Foto hzsjk.cz

Štítky TFA, Olomou, hasiči, Michal Brousil, David Kubiš

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.