sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Nejlepší vodu ke koupání má v jižních Čechách Radava na Orlíku

Nejlepší podmínky pro koupání ve sledovaných lokalitách v Jihočeském kraji nabízí voda u autokempu Radava na břehu přehrady Orlík. Mírně zhoršené vlastnosti má voda na Lipně, nevhodný ke koupání je Staňkovský rybník na Třeboňsku. Vyplývá to z aktuálních hygienických rozborů.

Mírně zhoršené vlastnosti má voda v rybníku Hejtman na Třeboňsku. Ve Staňkovském rybníku zaznamenali hygienici zvýšený výskyt indikátorů fekálního znečištění, což jsou mikrobiologické ukazatele. Tato situace nastává ve Staňkovském rybníku v každé z posledních sezon několikrát.

Zhoršená voda je u tábořiště Podolsko na orlické přehradě, kde jsou překročené limity sinic, chlorofylu A a vodního květu. Mírně zhoršené vlastnosti má voda na Lipně - na plážích Černá v Pošumaví, Horní Planá a v Lipně nad Vltavou. Před 14 dny zde přitom byly nejlepší podmínky pro koupání.

„Lipno není úplně ideální, ale není špatné, ve všech těch třech lokalitách," řekl Vratislav Heinige z jihočeské hygienické stanice. Hygienici budou vzorky z vybraných lokalit sledovat každé dva týdny do konce srpna.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky rekreace, zdraví, koupaliště, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.