Čt 27. 8. 2026Otakar
Z kraje

Na jihu Čech během středy nepřibyl nikdo nakažený koronavirem. Vyléčilo se dalších sedm lidí

Rredakce2 minuty čtení15. 4. 2020, 20:12
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Během středy nezaznamenali hygienici na jihu Čech žádný nový případ nákazy koronavirem. Nakažených tak v kraji zůstává 155. Přibylo sedm nově uzdravených, čímž se jejich počet zvýšil na celkových 28.

„Od úterního do středečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 270 nových suspektních vzorků osob s podezřením na možné onemocnění. Pozitivní nebyl žádný. To je samozřejmě příjemná zpráva, nulový přírůstek jsme v našem kraji naposledy zaznamenali 5. dubna. Musíme ale zůstat nohama pevně na zemi. Zatím na datech nevidíme, jak vývoj epidemie ovlivnily uplynulé velikonoční svátky. To ukážou až dny následující,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Šéfka jihočeských hygieniků v této souvislosti znovu připomněla stále existující riziko nákazy i v sousedních regionech. A to nejen za našimi hranicemi v Německu či Rakousku, ale i u nás. K vnitrostátním oblastem s vysokým rizikem přenosu patří Praha, která má téměř 110 případů na sto tisíc obyvatel, ale v posledních dnech i Plzeňský kraj, kde je rizikovým ohniskem především příhraniční Domažlicko.

„V současném období epidemie je třeba vydržet a dodržovat nastavená opatření a hygienická pravidla. Vidíme, že jsou účinná a byla by škoda polevit v půlce. Obracím se proto téměř permanentně na veřejnost a prosím za seniory, za nemocné spoluobčany, vždyť jsou to naši blízcí, za kolegy v terénu, za hasiče a profesionály z dalších složek Integrovaného záchranného systému, kteří nejen tyto Velikonoce prožívali v „práci“ při likvidaci následků lehkovážného chování jednotlivců: Vydržme to ještě a chovejme se tak chvályhodně, ohleduplně a zrale jako dosud. Jedině společně můžeme epidemii zpomalit a marginalizovat její následky,“ zdůraznila Kotrbová.

Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 7888 osob. V povinné karanténě se k středeční 18. hodině nacházelo aktuálně 493 Jihočechů,“ konstatovala epidemioložka jihočeské KHS Jitka Luňáčková.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Stále více migrantů se z Německa vrací domů. Česko pomáhá hlavně s cestouSpolečnost

Stále více migrantů se z Německa vrací domů. Česko pomáhá hlavně s cestou

Počet migrantů, kteří se z Německa vracejí do zemí původu s pomocí státu, letos výrazně roste. Za první polovinu roku jich bylo přes 9 tisíc, o 26 procent více než ve stejném období loni. Německo kromě úhrady cesty nabízí některým navrátilcům také finanční pomoc po návratu. Česko v rámci svého programu hradí především náklady spojené s cestou.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook