Čt 27. 8. 2026Otakar
Z kraje

Česko znovu zasáhnou mrazy. Na jihu Čech se může tvořit i náledí

E[email protected]2 minuty čtení19. 4. 2022, 13:54
Česko znovu zasáhnou mrazy. Na jihu Čech se může tvořit i náledí
Česko znovu zasáhnou mrazy. Na jihu Čech se může tvořit i náledí · Foto: J_Blueberry / pixabay.com

Českou republiku znovu zasáhnou mrazy, které mohou poškodit vegetaci, a to hlavně kvetoucí ovocné stromy. Objevit se podle meteorologů mají v noci a ve středu ráno. Kromě toho se může v Jihočeském kraji od dnešního večera vyskytovat také náledí.

Výstrahu před mrazem ve vegetačním období vydali dnes meteorologové. Platí od úterní půlnoci do středeční osmé hodiny ráno a teploty mohou podle předpovědi klesat na nulu až k minus čtyřem stupňům Celsia. Poničit mohou zeleninu, nízké rostliny a kvetoucí stromy.

„Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik, orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot zpravidla před východem Slunce nebo dýmování, zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů,“ popsali meteorologové. 

Kromě výstrahy před mrazem upozornili meteorologové také na to, že v některých částech republiky se může od dnešního večera tvořit náledí. Varování platí pro celý Jihočeský kraj. „Po předchozích srážkách a následném vyjasnění se bude při poklesu teplot pod bod mrazu lokálně vytvářet náledí nebo i zmrazky,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav. Náledí může řidiče trápit až do zítřejší deváté hodiny ráno.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Stále více migrantů se z Německa vrací domů. Česko pomáhá hlavně s cestouSpolečnost

Stále více migrantů se z Německa vrací domů. Česko pomáhá hlavně s cestou

Počet migrantů, kteří se z Německa vracejí do zemí původu s pomocí státu, letos výrazně roste. Za první polovinu roku jich bylo přes 9 tisíc, o 26 procent více než ve stejném období loni. Německo kromě úhrady cesty nabízí některým navrátilcům také finanční pomoc po návratu. Česko v rámci svého programu hradí především náklady spojené s cestou.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook