neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Českobudějovicko

Charitativní Andělské akce přináší další zábavné aktivity

Charitativní Andělské akce přináší další jedinečné události. Můžete se těšit na beerpong, cestovatelskou přednášku, kurz vaření nebo velmi úspěšnou stand up comedy. Až do konce listopadu se můžete účastnit i online aukce letu s Martinem Šonkou...

Blíží se žně kapsářů. Krádež osobních věcí je pro ně otázkou vteřin, varují strážníci

Vánoční svátky jsou za dveřmi a kromě radostného očekávání s sebou přináší také zvýšenou činnost kapsářů. Budějčtí strážníci proto upozorňují, aby si lidé dávali pozor na místech, kde je větší koncentrace lidí.

Čáp neodletěl do teplých krajin. Pomoc ale podle zoo nepotřebuje

Neodletěl do teplých krajin, ale zůstal u nás. Řeč je o čápovi, který se v těchto dnech pohybuje na louce o Globusu v Budějcích. Jeho odchyt ale není nutný. Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou o ptákovi ví, je zdravý a v lokalitě...

Komín a sokolí rodinka.  Českobudějovická teplárna u veřejnosti obstála

Českobudějovickou teplárnu lidé vnímají jako tradiční a fungující podnik ve vlastnictví města České Budějovice. Nejvíce jsou spokojeni samotní zákazníci, podle věku pak lidé nad 50 let. Oceňují hlavně spolehlivost dodávek a nonstop servis.

Po dvou gólech Babky veze Motor z Poruby výhru

Motor vyrazil do Poruby bojovat proti třetímu týmu tabulky. Českobudějovický celek měl povětšinu zápasu střeleckou převahu, na góly ale bylo dlouho vyrovnáno 1:1. Poté se v rozmezí pouhé minuty dvakrát prosadil Jakub Babka, z toho jednou v...

SOUTĚŽ: V Metropolu zahraje Janek Ledecký

Populární zpěvák Janek Ledecký se s kapelou vydal na vánoční turné, v jehož rámci přehraje veškeré skladby ze zásadní desky "Sliby se maj plnit o Vánocích" i své největší hity.

SOUTĚŽ: Jihostroj čeká v pondělí další domácí zápas. Nastoupí proti Ostravě

Už v pondělí se utká Jihostroj na domácí půdě s ostravským týmem volejbalistů. Dva čtenář mohou jít na zápas fandit zadarmo.

Kvůli výstavbě teplovodu pokácí město několik stromů. Jako náhradu vysadí nové

Dva topoly, dvě borovice a několik keřů lísky bude muset nechat město pokácet. Důvodem je výstavba teplovodu. Za odstranění dřevin nechá ale vysadit stromy nové.

Série výher? Máme skvělý tým a čtyři produktivní formace, říká Roman Přikryl

Druhým vítězem Motoráka měsíce se stal útočník Roman Přikryl, který v říjnu dostal od fanoušků nejvíce hlasů. V rozhovoru po zápase s Chomutovem mimo jiné zmínil, jak už se v jihočeské metropoli zabydlel.

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Ludvík Pilbauer, sokol a podnikatel

Milí přátelé, když zavzpomínám na své dětství, vybaví se mi v paměti jen dva domy, které měly na sobě jméno majitele. Jeden stojí naproti výstavišti a velkými písmeny tam bylo napsané Ludvík Pilbauer. Budova stojí, ale nápis pohltil čas. Druhý...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.