Českobudějovicko
HokejSOUTĚŽ: Ve středu přijede Kladno. Nastal ale otazník, jestli i s Jágrem
Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice chtějí před play-off získat zpět herní pohodu a ještě se pokusit o návrat na první místo. K tomu potřebují zítra porazit ambiciózní Kladno. Po víkendovém zranění není jasné, zda dorazí i Jaromír Jágr, který netrénuje. Potřebuje však nahrát daný počet zápasů a kvůli tomu by se měl ukázat i ve vyprodané Budvar aréně. Utkání bude zahájeno v 17:30 a v soutěži mohou dva čtenáři získat dva lístky.
SpolečnostKraj zrušil úpravy územního plánu Budějc z roku 2015. Vracíme se o osmnáct let zpět? V žádném případě, tvrdí radní
Krajský úřad Jihočeského kraje po důkladném přezkoumání zrušil aktualizaci územního plánu města České Budějovice z roku 2015. Tato jeho poslední velká úprava je podle krajského úřadu nezákonná. Obsahuje totiž chyby a některých částech je dokonce v rozporu se stavebním zákonem. V platnosti tak zůstává územní plán vydaný v roce 2000. A to včetně jeho 76 úprav, které dokument v průběhu dalších čtrnácti let „obohatily“.
SpolečnostKOČIČÍ OKÉNKO: Kočičí odvážlivec Pan Kostička hledá nový domov, s ním i další dvě krasavice
Budějcká Drbna se rozhodla pomáhat kromě opuštěných pejsků také kočičím společníkům, kteří hledají nové domovy. O Felixu, Bartolomé, Pana Kostičku se starají dobrovolníci z depozita Kočky ČB, kteří jim poskytují dočasný domov a pomáhají jim se socializací, snaží se jim také najít nové páníčky.
DopravaSe sněhovou nadílkou se někteří řidiči na jihu Čech nedokázali vypořádat
Víkendová sněhová nadílka určitě udělala radost vyznavačům zimních radovánek a dětem, ale přidělala vrásky na čele hasičům, záchranářům a policistům, a v především pak řidičům. Na jihu Čech se totiž podle informací hasičů a policistů mnohem víc bouralo.
KulturaSOUTĚŽ: Budějcké publikum pobaví groteska Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská
Nadčasová groteska, originálně zpracovávající naši nedávnou minulost a dva protipóly jednoho období – komunistu Gustava Husáka a gymnastku Věru Čáslavskou. To je divadelní groteska se dvěma klauny režiséra Luboše Baláka s názvem Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská, která bude k vidění ve čtvrtek 22. února v českobudějovickém Metropolu od 19:00 hodin. A Budějcká Drbna dostane čtyři z vás na představení zdarma.
SpolečnostZnáte heslo? Narozeninové překvapení od Koberce K+K je vaše
Legenda ve světě podlahových krytin, společnost Koberce K+K, v letošním roce slaví pětadvacet let výročí od svého vzniku. A u příležitosti čtvrtstoletí na trhu společnost přichystala atraktivní překvapení.
KulturaNa řečnickém maratonu v Českých Budějovicích vystoupí inspirativní lidé z různých odvětví
Dokázali byste svůj životní příběh shrnout do dvaceti obrázků po dvaceti vteřinách? V Budějcích již podesáté vystoupí několik řečníků, kteří se o to pokusí. Každý z nich bude mít ve čtvrtek 22. února šest minut a 40 vteřin, ve kterých popíše, čím se zrovna zabývá a jaké má plány.
DopravaSJÍZDNOST: Silnice na Jindřichohradecku a Strakonicku jsou pokryté vrstvou sněhu
Noční teploty v Jihočeském kraji klesly na většině míst po deset stupňů. Většina silnic je sjízdných se zvýšenou opatrností, na Jindřichohradecku a Strakonicku leží na silnicích druhých tříd ujetý sníh s posypem.
KrimiPsa, který byl na procházce s páníčkem, pokousal uprchlý pitbulteriér
Zuřivé zvířecí zvuky, vrčení a štěkání, a také volání o pomoc uslyšel až do svého bytu na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích náhodný svědek. Když vykoukl z okna, na nedaleké stezce směrem k Vrbenským rybníkům spatřil dva zápasící psy. Neváhal a přivolal na pomoc strážníky.
SpolečnostBudějcká radnice se oblékla do zlatavé barvy. Pro nemocné děti
Rozsviťme do zlata. To je název celorepublikové kampaně, ke které se v rámci Dne dětské onkologie připojily také České Budějovice. Proto včera, v sobotu 17. února, byla budova radnice na náměstí Přemysla Otakara II. nasvícena do zlatavé barvy, která je celosvětovou barvou dětské onkologie. Bylo to symbolické připojení a vyjádření pospolitosti solidarity veřejnosti s nemocnými a jejich rodinami.










![MODA Fashion Day[s] oslaví deset let galavečerem v Českém Krumlově](/t/w640/files/drbna/images/page/2026/08/10/size4-17863822306413-2-moda-fashion-day-s-oslavi-deset-let-galavecerem-v-ceskem-krumlove.jpg.webp)