Na odpoledne plné kouzelnické tématiky se mohou tuto sobotu 26. května těšit děti od dvou do patnácti let. U Infocentra Jaderné elektrárny Temelín proběhne pátý ročník Temelínského čarování. Třiapůlhodinový program začíná ve 14 hodin a vstup je zdarma.
Organizátoři připravili pro malé návštěvníky hru „Vysoká škola Malé čarodějnice“ s celkem sedmi soutěžemi. „Děti budou například vyrábět kouzelnické hůlky, sázet divotvorné byliny nebo „létat“ na koštěti. Každý, kdo absolvuje všechny disciplíny, dostane čarodějnický diplom,“ představuje Jana Gribbinová, vedoucí Infocentra JE Temelín. Děti, které přijdou v maskách, se budou moci zúčastnit soutěže o nejlepší čarodějnický kostým.
I letos se bude soutěžit o nejhezčí čarodějnicky kostým.
Soutěže budou doplňovat vystoupení dětských uměleckých souborů z MěDDM Vodňany a svoji techniku předvedou i temelínští hasiči. Zámeckým jezírkem budou proplouvat loďky a opékat se budou i špekáčky.
„Závěrečná půlhodina bude patřit profesionálnímu kouzelníkovi. Loni si atmosféru Temelínského čarování užilo patnáct set lidí,“ prozradil mluvčí jaderné elektrárny Temelín Marek Sviták.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.