Počasí dnes-1 °C, zítra-1 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

VIDEO: Na náměstí demonstrovali lidé za nezávislost justice. Přidali se k akci Nejsme slepí!

Zhruba dvě stovky lidí se dnes večer přidaly k celorepublikové demonstraci za nezávislou justici. Reagují na aktuální dění kolem premiéra Andreje Babiše, který byl policií navržen na obžalování. Prohlásil však, že je to účelový komplot a nechal vyměnit ministra spravedlnosti.

Klíčová demonstrace probíhala v Praze. K hlavnímu městu se přidala zhruba stovka měst po celé republice. Nesouhlas s aktuálním politickým děním přišli lidé vyjádřit také v Budějcích. Na náměstí Přemysla Otakara II. přišly přibližně dvě stovky lidí. 

Během proslovů drželi lidé transparenty s nápisy „Spravedlnost je dáma, ne Babišova kur... tizána!“, „Stop socialistickému velkostatku Babiše a Tomana“, „Nechceme vládu z krimu“ nebo „Nejsme slepí!“. Tak se jmenovala i celorepubliková akce, kterou pořádal spolek Milion chvilek.

Na Facebooku se k události přidalo přes 350 lidí. „Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi nesmíme v této rozhodné chvíli vyklidit pole. Sejděme se a dejme společně vědět, že nejen v Praze záleží lidem na jistotě rovnosti před zákonem, na zárukách právního státu a na tom, že výkonná moc nesmí za žádných okolností v demokratickém státě ovlivňovat moc soudní!“ napsali organizátoři.

Vyjádřit svůj názor a podpořit akci přišel také Mirek Toman„To, co se tady v tom státě děje, je nehoráznost. Tohle už by mělo skončit a můžeme jen doufat, že tyhle akce tomu pomohou,“ řekl.

Foto Redakce

Štítky Milion Chvilek, demonstrace, Andrej Babiš, Praha, Přemysl Otakar II., Miloš Zeman, České Budějovice, Facebook

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.