Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Žena z Českobudějovicka podváděla a okrádala seniory. Způsobila škodu za půl milionu

Budějčtí kriminalisté zahájili trestní stíhání proti sedmatřicetileté ženě, která podváděla a okrádala seniory. Od května roku 2017 do loňského jara z nich vylákala půl milionu korun.

Vše začalo roku 2017, když žena zneužila svého zaměstnání ve firmě, která poskytuje různé služby seniorům. S jedním párem tam navázala bližší vztah a pod záminkou jejího dluhu vůči bance, z něj vylákala 340 tisíc korun, a to i přesto, že věděla, že nebude schopna vypůjčené peníze splácet. V té době byla totiž v exekuci.

„Z peněž, které vylákala z poškozených, uhradila některé své pohledávky u finančních společností. Pro poškozené se stala "nedostupnou". Senior ji několikrát kontaktoval, žena slíbila, že dluh uhradí z prodeje nemovitosti, kterou však nikdy nevlastnila,“ popsala tisková mluvčí policie Lenka Krausová.

Tím ale její řádění rozhodně neskončilo. Od dalšího muže si vypůjčila 60 tisíc korun. V tomto případě slíbila, že vše vrátí po majetkovém vyrovnání s manželem. Podvodnice ale nikdy vdaná nebyla.

„Třešničkou na dortu v tomto otřesném případě zneužívání důvěry lidí se pak stává další její čin, který spočíval v tom, že měla rozvážet lidem obědy z restaurace. Jednou za měsíc měla vybrané peníze dát majiteli restaurace. Ani v tomto případě však své sliby nesplnila a nechala po sobě škodu za dalších více jak 100 tisíc korun,“ dodala Krausová.

Foto pixabay.com

Štítky podvod, peníze, senior, půjčka, okres České Budějovice, Lenka Koloušková

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.