čtvrtek 23. září 2021 Berta

ANKETA: Otevřený přístup k řece u slepého ramene? Město uvažuje o odstranění částí zábradlí

Líbil by se vám další otevřený přístup k řece ve městě? Tak zní anketní otázka na facebookovém profilu města. To uvažuje, že by modré zábradlí v úseku od Železné panny k lávce na Sokolský ostrov odstranilo.

Podle města je na mnoha místech v Budějcích přístup k řece omezen. „Myslíme si, že po vzoru Sokolského ostrova a Háječku by se měl přístup k řekám otevřít a být bez zbytečných bariér. Rádi bychom to vyzkoušeli na Malši a u slepého ramene,“ stojí v příspěvku. Město připravilo i vizualizaci, na které mohou lidé vidět, jak by část slepého ramene bez zábradlí vypadala.

„Proč zrovna toto místo je jednoduché. Je tam travnatá louka, takže tam není přímý kontakt s komunikací. Je to v podstatě stejné, jako na Sokolském ostrově,“ vysvětlil náměstek primátora Juraj Thoma.

Pod příspěvkem se hned objevily jak pozitivní, tak i negativní názory. „Už vidím, jak tam spadne první dítě a zábradlí se bude urychleně vracet,“ napsal David„To je super, že se nad tím zamejšlíte. Říkám si to pokaždé, když jdu okolo, proč tam to zábradlí vůbec je. Klidně bych šel o krok dál a řeku zpřístupnil víc, klidně "jen" protáhnout ten kousek schodiště, co je v zatáčce. Určitě s tím jde pracovat víc koncepčně,“ myslí si Petr.

Lidé mohou na Facebooku města hlasovat o odstranění nebo ponechání zábradlí ještě 26 dní.

Chcete slepé rameno bez zábradlí?

Celkem hlasovalo312 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky slepé rameno, zábradlí, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.