Na místě tragické nehody, která se stala minulý týden ve čtvrtek, vzniklo pietní místo. Spolu s ním zde bylo nainstalováno takzvané ghost bike. Kolo natřené na bílo má symbolizovat, že v blízkosti tohoto místa zemřel cyklista.
„Nikdy jsme si nemysleli, že tuhle tradici budeme muset v Budějovicích začínat. V tomto týdnu se však na kruhovém objezdu v Litvínovicích stala tragická nehoda, kdy přišla o život cyklistka. Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým,“ uvedla na svém Facebooku skupina Cyklo Budějovice.
Takzvaná ghost bikes jsou kola natřená na bílo a mají symbolizovat, že v místě, kde jsou instalována, zemřel cyklista. Ve světě začala tato tradice v roce 2003. Od té doby jich byly na místa tragických nehodu umístěny stovky. V České republice má ghost bikes například i Brno.
Skupina na Facebooku upozornila také na plánovanou rekonstrukci kruhového objezdu, na kterém se nehoda stala. „Bohužel místo toho, aby ŘSD zde chodce a cyklisty řešilo, zvlášť když za 3 roky bude obchvat, tak bude upravovat kruhový objezd tak, aby přijelo více aut a ještě rychleji a na chodce a cyklisty se už vůbec nemyslí...,“ napsali autoři v komentářích.
Čtvrtek, 17. října 2019, 11:59
Tragickou dopravní nehodu vyšetřují policisté na kruhovém objezdu u Litvínovic. Nákladní auto zde mělo srazit cyklistku. Ta bohužel nehodu nepřežila. Policie dopravu řídí kyvadlově. Omezení bude trvat až do půl 3 odpoledne.
Policie se vyšetřováním nehody stále zabývá. Podle prvotních informací měl řidič náklaďáku pravděpodobně ženu na kole přehlédnout. „Stanovit viníka nehody musí znalecké posudky. Může to trvat měsíce,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.