Jihostroj z Příbrami odjel s letošní druhou porážkou

V předehrávce třináctého, původně vánočního kola základní části letošní UNIQA extraligy zavítali do haly příbramských Kocourů volejbalisté z Českých Budějovic, kterým patřila druhá příčka v tabulce s možností útoku na průběžné vedení. Naopak Příbram se krčí na předposlední příčce tabulky a zažívá nejhorší vstup do sezóny za několik let. Příbram bojovala a nečekaným způsobem vyhrála 3:2.

Do prvního setu vstoupila domácí Příbram velmi dobře na podání. Získala náskok, který Jihostroj do konce prvního setu nedohnal. Příbram vyhrála 25:15.

Do druhého setu vlétly České Budějovice lépe, začaly tlačit podáním a Příbram dostala několik přímých bodů z podání. Nedařil se ani útok. Jihostroj udržel náskok v druhém setu, který suverénním způsobem vyhrál. České Budějovice vyhrály 25:12.

V třetím dějství se Jihostroj nebál, hrál svou hru z druhého setu, udržel si náskok, který získal z podání. Příbrami se nedařil servis ani příjem, takže trenér Kop míchal sestavou, Jihostroj České Budějovice vyhrál 25:15.

Ve čtvrtém setu jakoby si Jihostroj řekl, že to má v kapse, kdežto Příbram začala výborně servírovat a uhrávat bodovky. Ke konci setu dal Lukáš Trojanowicz tři esa, které odrovnaly Budějovice. Příbram vyhrála 25:17.

V posledním pátém setu Příbram začala skvěle, výborný servis, který nemohl Jihostroj zvednout, tak šla Příbram do vedení 8:3, po změně stran Sitex dále bodoval do stavu 9:3. Jihostroj se začal probouzet a začal hrát, naštěstí domácí atmosféra nedovolila Sitexu povolit síta a dohnala Sitex do vítězného konce 15:12.

VK Euro Sitex Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 3:2 (25:15, 12:25, 15:25, 25:17, 15:12)

Příbram: Polák, Kriško, Suda, Safonov, Fifer, Kuchař, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Hulpach, Trojanowicz, Dlouhý

Jihostroj: Todua, Šotola, Mechkarov, Ondrovič , De Amo, Fila, libero Michálek. Střídali: Zmrhal, Emmer, Křesťan, Mach

Ohlasy po zápase:

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Je to jednoduchý, všechny sety byly o podání, kdo lépe podával, vyhrál.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Bylo to hodně o servisu, protože sety, co jsme vyhráli a co vyhrály Budějovice, byly s obrovským rozdílem, ale to vycházelo, komu se dařil víc servis, my si ceníme obrovsky toho vítezství, jsem rád, že jsme vyhráli a že nás to nakopne na těžkou sérii, co máme s Libercem a Karlovarskem.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice: „Bylo to dneska jak na houpačce, jednou hrál jeden tým, pak druhý. M jsme se nepopasovali s naší sestavou a dali jsme nadechnout domácím k velice dobrému výkonu, hlavně na servisu, takže vyhráli, protože byli lepší.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zasloužená prohra hostů, zasloužená výhra domácích.“

Autoři | Foto Volejbal CB | Zdroj Volejbal CB

Štítky Jihostroj, Příbram, zápas, volejbal, České Budějovice, Česká volejbalová extraliga mužů, Michal Kriško, trenér, VK Jihostroj České Budějovice, Radek Mach