Boj o důležité body dopadl lépe pro Brno

V prvním letošním extraligovém utkání přivítaly České Budějovice ve své hale volejbalisty z Brna, kteří přijeli povzbuzeni vítězstvím na kladenské palubovce.

Brněnští začali pěkně zostra, díky výborným servisům se jim podařilo rozhodit domácí přihrávače a v polovině setu vedli 14:8. Jihostroji se nedařilo, útoky končily těsně mimo kurt a v poli se po míčích domácí jen marně natahovali. V koncovce ale Jihočeši ještě zabrali, Mach zablokoval dvakrát za sebou Římala a upravil skóre na 23:24. Následně si Michálek poradil i se smečí Licka, a bylo srovnáno (24:24). Set přesto získali hosté, když po nepřesném příjmu Budějovice útočily do sítě.

České Budějovice i pře velkou snahu stále nemohly najít recept na výborně hrající Moravany. Brno působilo uvolněným dojmem, Truong skvěle rozděloval nahrávky a Hrazdira s Lickem si pak snadno poradili s budějovickými bloky. Body si připisoval častěji hostující tým a zaslouženě získal i druhý set.

Na domácí straně dostal od začátku třetí sady důvěru rekonvalescent Šotola, trenér Marek neměl důvod do své sestavy sahat. Jihočechům se přeci jenom vydařilo několik přímých bodů z podání a rázem se jim povedlo i výborně kombinovat a útočit. Rázem byla pohoda na domácí straně, set si připsal Jihostroj a utkání pokračovalo.

Vyrovnaný průběh, krásný volejbal a spokojení diváci, tak by se dal charakterizovat čtvrtý set. Brňanům trochu „došla šťáva“ na servisu, častěji ho kazili, domácí solidně blokovali (18:18), rozhodovaly jen maličkosti. Římal dvakrát útočil mimo, Michálek technicky našel prostor na soupeřově palubovce a vedli domácí. Pak zase podával Římal, nahrával Licek a smečoval Hrazdira – vyrovnáno. První setbol měli domácí, využili až druhý, ale důležitější bylo, že zápas dotlačili do pátého setu.

Dramatická bitva pokračovala pátým setem. O dva body odskočili hosté, za stavu 6:9 dostali za protesty domácí žlutou kartu, a pak ještě Mečkarov a Michálek útočili do autu a bylo rozhodnuto. Vítězství a dva body si z jihu Čech odvezli volejbalisté z Brna, domácí si zapsali bod jeden.

VK Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 2:3 (25:27, 17:25, 25:15, 27:25, 10:15)

Rozhodčí: Krtička J., Marschner R., Počet diváků: 1150

Jihostroj: De Amo, Michálek, Mach, Křesťan, Zmrhal, Todua, libero Kryštof. Střídali: Mechkarov, Šotola, Piskáček, Ondrovič, Fila

Brno: Licek, August, Římal, Hrazdíra, Hukel, Truong, libera Lžíčař, Benko. Střídali: Pražák, Jakubec, Chevalier, Provazník

Ohlasy po zápase:

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Co k tomu říct… Nevstoupili jsme dobře do zápasu. Byla tam panika. Brno získalo náskok, který jsme nebyli schopni stáhnout. Dneska jsme nehráli dobře v obraně, špatně jsme bránili na síti i v poli. Naše mezihra je špatná. Brno bylo lepší v dohrávání těžkých bodových balonů.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „My jsme vstoupili do utkání velmi dobře, pak Jihostroj prostřídal, chytli se mu další hráči. Ve čtvrtém setu se nám podařilo je zase dotáhnout, dokonce jsme měli matchball, ale bohužel vlastními chybami jsme si to zkazili. Ale jsem velice rád za vítězství a pro nás je to velice cenné.“

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Petr Lundák | Zdroj Volejbal CB

Štítky volejbal, Jihostroj, zápas, Brno, Volejbal Brno, VK Jihostroj České Budějovice, trenér, Česko, Moravany