úterý 31. března 2020 Kvido

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Venkovské trhy v Boršově budou mít odložený start. Šestá sezona začne až v dubnu

V červnu 2015 měli lidé poprvé možnost zažít neopakovatelnou atmosféru Boršovského trhu. A protože úspěch se má opakovat, trhy se konaly každý měsíc až do slavnostního zakončení prosincovým Adventním trhem.

Trhy se konají jednou za měsíc vždy v sobotu. Častější opakování by podle organizátorů zatěžovalo všechny zainteresované a vytratila by se natěšenost. Začátek je naplánován vždy na 9 hodinu ráno a konec na 11 hodin.

Každý, kdo chce na trzích prodávat, zaplatí sto korun za prodejní místo, sto korun za pronájem stánku a padesát korun za pronájem energií. Tržiště se nachází v dubovém stromořadí nad Farskou zahradou, blízko fotbalového hřiště.

Většina kupujících počítá s tím, že na trhu také posnídá. K tomu jim vždy hraje živá hudba. Podle pořadatelů se osvědčila harmonika, jako ve francouzské Provance.

Ti, kteří se na trh vydají, jsou dopředu prostřednictvím emailu informováni o tom, co se bude prodávat. Na konci trhového roku dostávají úspěšní trhovci certifikát „Prověřeno 1. Boršovským trhem“.

Jak to všechno začalo?

Zima 2014-2015 byla velice mírná, a tak jsme se zaměstnanci obce domluvili, že vyrobíme trhovecké stánky, které jsme si v minulosti půjčovali až z dalekého okolí. Přáli jsme si, aby se na nových pultech objevily lokální potraviny, zemědělské přebytky, řemeslné výrobky, abychom inspirovali i naše šikovné spoluobčany, a ti zkusili přinést doslova a do písmene svou kůži na trh,“ popisuje starosta obce Jan Zeman.

Místo konání – Hluboká cesta – nebylo vybráno náhodou. „V minulosti byla totiž hlavní průjezdní cestou obcí od brodu přes řeku Vltavu, okolo kostela Sv. Jakuba se zahnulo u kapličky na „boršovském kruháči“ doprava do Hluboké cesty mezi dubové stromořadí a vyjelo se u křížku pod fotbalovým hřištěm a mohlo se jet na Černý Dub. Název Hluboká cesta je dnes tak trochu nonsens, to díky normalizačním sedmdesátým létům, kdy uprostřed obce byla vytvořena skládka a cesta se v nejvyšším místě zavezla až do čtyřech metrů. Dnešní Farská zahrada s bytovým domem je bývalá středověká náves,“ vysvětluje starosta.

V Hluboké cestě je chládek, lze tam dobře zaparkovat, je tam občerstvení, nachází se ve středu obce a návštěvníci zde najdou i veřejné WC. „Už šestým rokem se snažíme oživit tuto naši původní náves a právě 1.Boršovský trh k tomu neodmyslitelně patří,“ dodává Zeman.

Šestá sezona měla být zahájena 21. března, ale i Boršovský trh poznamenal globální problém COVID-19. Další termín je naplánovaný na 4. dubna, 16. května a 27. června. „Pokračujeme v osvědčeném formátu, a tak se několik stovek návštěvníků mezi 9:00 -11:00 hodinou může těšit na domácí produkty, slané i sladké pochoutky, drobné řemeslné výrobky, nejenom na živé ryby, ale i živou hudbu. Doma nesnídáme, protože se najíme na tržnici. A to vše rámuje přátelská atmosféra u nás doma, u Vltavy... Již se všichni těšíme,“ uzavírá starosta Boršova Jan Zeman.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

PR text

Štítky Boršovské trhy, Boršov nad Vltavou, trhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.