středa 30. září 2020 Jeroným

Jihočeští zastupitelé zasednou na konci září na výstavišti

Jihočeští krajští zastupitelé se sejdou na svém zasedání 24. září v areálu českobudějovického výstaviště v pavilonu T1. Rozhodla o tom dnes rada kraje, která jednala prostřednictvím videokonference. Nový termín nahrazuje plánované zasedání, které mělo být 10. září, ale neuskutečnilo se, protože radní byli v karanténě kvůli koronaviru.

Zastupitelé se sejdou na netradičním místě. Běžně zasedají v budově krajského úřadu, ale nyní z bezpečnostních důvodů zvolili rozlehlejší pavilon T1. Chtějí tím preventivně dodržovat dostatečné vzdálenosti mezi všemi účastníky.

Jihočeští radní jsou v karanténě od pondělí 7. září, kdy se potvrdilo onemocnění covid-19 u náměstka hejtmanky Jaromíra Nováka (ČSSD). Testy ostatních deseti radních byly negativní. Nyní všichni podstoupí testy na koronavirus znovu. „Podle jejich výsledků se rozhodne o dalším postupu," uvedl David Hocke z kanceláře jihočeské hejtmanky.

Jihočeští zastupitelé se v tomto roce už jednou sešli mimo krajský úřad. Květnové jednání kvůli bezpečnostním opatření uspořádali v kulturním domě Metropol. Nyní se uskuteční poslední zasedání nynějšího zastupitelstva před říjnovými volbami.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Jihočeský kraj, zastupitelstvo, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.