úterý 17. května 2022 Aneta

Řidiče v Budějovicích čeká další dopravní omezení. Začne výstavba kruhového objezdu na sídlišti Máj

Řidiči v Českých Budějovicích musí počítat s dalším dopravním omezením. V Branišovské ulici začne výstavba kruhové křižovatky, která později pomůže s napojením na ulici Na Sádkách. První etapa potrvá od 16. května do 19. června, auta budou muset využít objízdné trasy, protože se část Branišovské uzavře.

Výstavba nové okružní křižovatky v místech, kde se dnes potkávají ulice Branišovská a Milady Horákové, začne předáním staveniště. Průměr bude 32 metrů, křižovatka bude mít čtyři ramena a tři bypassy. Příští rok se na ní má napojit nová silnice dlouhá 640 metrů, která propojí ulice Branišovská a Na Sádkách. 

„V prostoru křižovatky budou chodníky a přechody pro chodce. Překládat se musejí vodovodní řady, plynovod i kabely elektrického vedení. Vše by mělo pomoci dopravně vyřešit dlouhodobě nepříznivou situaci v ulici Na Sádkách a v nájezdu z ulice Na Dlouhé louce,“ řekl v tiskové zprávě náměstek primátora Petr Holický (ANO).

Těžkou zkouškou nervů si v posledních dnech prochází lidé, kteří se přesouvají po Českých Budějovicích autem či městskou hromadnou dopravou. V ulicích se tvoří kolony a lidé na autobusy čekají desítky minut. Dopravní podnik se včera omluvil za...

První etapa stavby potrvá od 16. května do 19. června letošního roku. V této době bude Branišovská kompletně uzavřená mezi ulicemi Milady Horákové a J. Opletala. 

„Řidiči do šesti tun jedoucí ze směru Dubné/Branišov mohou tuto uzavírku objíždět ulicí M. Horákové, O. Nedbala a J. Opletala zpět na Branišovskou. Stejná trasa v opačném směru je pak i pro řidiče jedoucí z centra. Řidiči vozidel nad šest tun ze směru Dubné/Branišov budou směřováni objízdnou trasou dále po ulici M. Horákové až na E. Rošického a dále po Husově třídě směr centrum, stejná trasa platí i pro řidiče jedoucí v opačném směru,“ informovala mluvčí města Jitka Brůha Welzlová

Mapa objízdných tras na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Zdroj: Město České Budějovice

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Elmira Talířová

Štítky české budějovice, doprava, kruhová křižovatka, branišovská, auta, řidič

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezedný Frank

Děkuji, za přidání mapky.

čtvrtek, 12. května 2022, 12:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.