Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekPondělí, 19. září 2022, 09:32
Revitalizace sídliště Máj, oprava zámečku v Boršově nad Vltavou nebo projekt unikátního bytového domu se zelenými fasádami v ulici Oskara Nedbala, který neohřívá své okolí. To je jen velice stručný výčet rozmanitých projektů, kterými se může pochlubit ateliér Brůha & Krampera architekti. A právě tohle studio teď do svých řad hledá nové posily.
Obrovská šíře záběru a projekty, které prověří schopnosti každého projektanta či architekta. Tak by se dala jednoduše charakterizovat práce ateliéru Brůha & Krampera architekti se sídlem v Českých Budějovicích. Aktuálně zde hledají nové kolegy či kolegyně na pozici technického projektanta a architekta, kteří by posílili zkušený tým odborníků.
„Náš ateliér se zabývá nejen architekturou, ale i urbanismem. Dokážeme své projekty vytvořit od úplného prvopočátku včetně návrhů samotných pozemků. Proto u nás pracují urbanisté, architekti i stavební projektanti. Díky tomu dokážeme nabídnout příležitost naučit se nové věci a zároveň možnost podílet se na velice zajímavých a atraktivních projektech. Právě teď například dokončujeme výstavbu unikátního bytového domu v ulici Oskara Nedbala v Českých Budějovicích. Jedná se o vůbec první dům se zelenými fasádami a zároveň budovu s největším podílem zeleně ve městě. Náš ateliér se snaží jít naproti těmto takzvaným zelenomodrým stavbám, to je pro nás velmi důležitý směr,“ zdůrazňuje jeden z majitelů ateliéru Václav Krampera.
Při projektování tohoto jedinečného domu ateliér mimo jiné pracoval s podrobnými studiemi zabývajícími se vlivem staveb na okolní prostředí a podařilo se mu tak docílit toho, aby budova byla pro okolí jen malou zátěží. „Díky koncepci zeleně a orientaci vůči světovým stranám tento dům, na rozdíl od těch klasických, neohřívá své okolí,“ přibližuje Krampera s tím, že v nejbližší budoucnosti je čeká celá řada podobně rozsáhlých projektů právě v oblasti bytové výstavby. I to je jeden z důvodů, proč nyní chtějí rozšířit svůj tým, a to především o pozici technického projektanta, který jim schází nejvíce.
Kromě schopnosti navrhnout podobné typy staveb doslova od nuly, existuje podle Krampery i další důvod, proč se klienti na ateliér rádi obracejí. "Stavby kromě samotného návrhu dokážeme i prosadit a zajistit potřebná povolení, to je čím dál tím složitější. Snažíme se vždy najít tu správnou cestu, dohodnout se se sousedy a všemi dotčenými orgány. Je to další oblast, kterou se zabýváme a můžeme díky tomu klientům poskytnout kompletní servis."
Ateliér se však nezabývá pouze novostavbami, ale věnuje se například také rekonstrukcím nejrůznějších historických budov. V bohatém portfoliu tak najdete třeba krásně opravený zámeček v Boršově nad Vltavou nebo ve Starém Hobzí, známý budějovický hotel Budweis či řadu historických domů v samotném srdci Českých Budějovic. „Například spousta místních lidí ani nevěděla, že se v Boršově nějaký zámeček nachází. V té džungli, která je dnes kultivovaným zámeckým parkem, byla schovaná ruina, z níž rostly břízy, všude se válely hromady suti. A my jsme z toho všeho dokázali s pomocí stavební firmy vytvořit nádherný prostor, který funguje a žije dál. Ze zbořeniště vyrostlo něco krásného a z totálního chaosu jsme byli schopni vytvořit něco organizovaného a funkčního, a to mě na stavařině baví,“ zmiňuje Václav Krampera jeden z důvodů, který ho k práci projektanta přivedl.
„Už během svých studií na ČVUT jsem projektoval pro jeden komerční ateliér, do kterého jsem pak po škole také nastoupil. Kontaktoval jsem tehdejšího majitele s tím, jestli by měli zájem o moji práci a vyšlo to. Pokud bych měl začínajícím projektantům nebo architektům ze svého dnešního pohledu něco poradit, tak je to bezesporu pokora k fyzice. Zároveň se ale nesmí bát neotřelých věcí. Spousta architektů přijde se zajímavými nápady, ale časem se naučí, že jsou určité limity, přes které jít nejde, to je třeba respektovat,“ říká.
A právě kreativní přístup spolu s technickou zdatností a nezbytnou znalostí řemesla jsou důležité atributy, které by měl každý zájemce o práci v ateliéru Brůha & Krampera architekti splňovat. „Některé věci se ale na školách nenaučíte, musíte je získat praxí. Díky zkušenému kolektivu jsme schopni právě tyto dovednosti velice rychle předávat dál a tím tak naše lidi posouvat výrazně dopředu. Šance naučit se něco nového je tedy u nás opravdu veliká,“ zdůrazňuje Krampera a dodává, že důležité pro něj je také to, aby byl zájemce schopen dobře vycházet s ostatními spolupracovníky. „U nás v ateliéru fungujeme jako tým, všichni pomáhají všem. Nejlepší a nejrychlejší způsob, jak získat nějaké znalosti, je zeptat se,“ ujišťuje Krampera s tím, že zaměstnanec si bez obav může pro radu dojít nejen ke kolegovi, ale i ke svému nadřízenému, který mu rád pomůže.
Dobré ohodnocení a spousta nových a zajímavých zkušeností však nejsou jediné benefity, které na budoucího zaměstnance v ateliéru Brůha & Krampera architekti čekají. „Týmového ducha se snažíme podpořit například i tím, že jezdíme na společné výlety do zahraničí, a to jak za zábavou, tak za poznáním,“ dodává Václav Krampera.
Zleva: ing. arch. Jiří Brůha, ing. Václav Krampera.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.