Škodu za minimálně deset milionů korun způsobil požár rodinného domu na Českobudějovicku, ke kterému vyjížděli ve čtvrtek večer jihočeští hasiči. Příčinu vzniku zjišťují. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Požár rodinného domu v Černém Dubu na Českobudějovicku nahlásili na tísňovou linku ve čtvrtek kolem sedmé hodiny večer. Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči z Českých Budějovic a Křemže a dobrovolné jednotky z Dubného a Černého dubu.
„V době příjezdu prvních jednotek byl požár v plném rozsahu. V domě nikdo nebyl, neevidujeme ani žádné zranění,“ uvedl včera večer na sociální síti X tiskový mluvčí hasičů Vratislav Malý.
Škoda se podle našeho vyšetřovatele vyšplhá k 10 milionům korun. Zásahem se podařilo uchránit majetek v hodnotě asi 750 tisíc. (Vr) pic.twitter.com/CUvRp0rWIl
— HZS Jihočeského kraje (@HZS_jihocesky) May 8, 2025
Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Škoda se podle prvotních informací vyšplhá k 10 milionům korun. „Zásahem se podařilo uchránit majetek v hodnotě asi 750 tisíc,“ dodal Malý.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám