Další přípravný zápas mají za sebou volejbalisté českobudějovického Jihostroje. V něm změřili síly se svými středočeskými kolegy z Příbrami. Ačkoliv domácí uhráli první set poměrně bez problémů, v dalších dvou setech byli úspěšnější hosté. Čtvrtou sadu domácí kontrolovali a vyrovnali na konečných 2:2.
Již od úvodu zápasu byl k vidění kvalitní a vyrovnaný volejbal. Body se pomalu připisovaly na obou stranách a ani jeden tým se nemohl utrhnout do více jak jednobodového vedení. Za stavu 6:7 však přišla pětibodová série Jihostroje a obrat na 11:7. Hostující kouč sáhl k oddechovému čas, ale ani to Příbramským nepomohlo. Českobudějovičtí volejbalisté si v klidu dokráčeli pro první set v poměru 25:21.
Druhý set byl úplně o něčem jiném. Již první výměna byla ozdobou utkání, kterou si na svou stranu uzmuli Příbramští. A byli lepší po celou druhou sadu. Jihostroj se dostal do ztráty sedmi bodů, kterou se jim nepodařilo smazat. Naopak Příbram si trpělivě připisovala bod po bodu i díky přiznané teči Habra. Ten se při jedné z výměn nedohodl s liberem Jandou a hosté vedli už o deset bodů. Set tak dotáhli ke snadnému vítězství 25:14.
Souboj o první bod třetí sady začal opět dlouhou výměnou a výbornou hrou obou mužstev v poli. Stejně jako v sadě druhé, se z úvodního bodu radovali hosté, jelikož Macielova smeč skončila mimo vymezené území. Ten však i přesto patřil k nejlepším hráčům na budějovické straně. Předvedl několik povedených úderů a velmi dobře se prezentoval také na bloku. I tak se Středočeši dostali do tříbodového vedení 15:12, ale Jihostroj díky skvělému servisu a kladivu v ruce Maciela srovnal na 15:15. Byla to však jedna z posledních radostí domácích ve třetím setu. Hostům se podařilo odskočit a dovést set k vítězství v poměru 25:20.
Jihočeši dokázali utéct soupeři hned na začátku čtvrté sady a vedení o dva až tři body si udržovali po celou dobu. Šli si postupnými krůčky pro svůj druhý set. Menší zádrhel přišel od stavu 23:19 pro domácí. Tři body Příbramských v řadě vnesly do koncovky čtvrté sady ještě menší drama, ale Jihostroj nakonec, i díky závěrečné tvrdé smeči Kulihy, srovnal utkání na konečných 2:2.
„Pro nás jsou tyto zápasy strašně důležité, protože to je jediná možnost, kdy si můžeme zahrát v šestkách. Na tréninku nás je prostě málo. Tenhle zápas už byl ale dobrý, mělo to náboj a byl vyhecovaný. Jediné, co mě mrzí, je to, že nemůžeme střídat hráče, kteří jsou unavení nebo se jim nedaří. Nicméně, splnilo to účel, který jsem chtěl,“ dodal k utkání trenér Jan Svoboda.
Nejvíce bodů: Maciel
Sestava: Sobotka, Habr, Maciel, Tibitanzl, Kuliha, Kraffer - libero Janda. Střídal Červinka. Trenér Jan Svoboda.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.