sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Prodloužený víkend bude přát vodákům. Kempy hlásí plno

Následující prodloužený víkend bude přát vodákům. Počasí má být na plavbu ideální. O tom, že na trase Vyšší Brod – Český Krumlov bude rušno, jsou přesvědčeni provozovatelé půjčoven raftů i kempů. Většina ubytovacích míst totiž hlásí plno.

Pokud se ale přeci jen rozhodnete na poslední chvíli vyrazit, pořád máte šanci sehnat raft i kánoi. S ubytováním je to už horší. „Chatky jsou obsazené. Kolik lidí přijede pod stan zatím nevíme,“ řekla provozovatelka kempu Viking. Plno hlásí i další kempy z Vyššího Brodu do Krumlova. Za noc v chatce pro čtyři v kempu u Vikinga zaplatíte 700 korun. Za místo pro stan si připravte šedesát korun. 

Co se týče raftů a kánoí tam ještě není nic ztraceno. „Tenhle víkend úplně vyprodáno nemáme. Pořád je tady pár raftů a kánoí. Horší to bude příští víkend, kdy se nám zásoby lodí tenčí,“ uvedl Jaroslav Lhotský, provozovatel půjčovny Pirát. Za půjčení raftů vytáhnete z peněženky od 700 – 1400 korun za den. Za kánoe 250 – 300 korun a 250 kaček za kajak. 

S vodáckou sezonou přibývá práce i policistům, kteří musejí řešit agresivní opilce. Podnapilí vodáci se vystavují nebezpečí úrazu a vodácký výlet může, bohužel,  skončit i tragicky. Lidé by si měli dávat pozor i na zloděje, pro které jsou lákadlem hlavně stany. 

Foto Redakce

Štítky vodáci, léto, sezona, rafty

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.