úterý 14. července 2020 Karolína

Nejlepší voda na koupání na jihu Čech je u Horní Plané

Nejlepší voda na koupání ve sledovaných jihočeských lokalitách je u lipenské pláže v Horní Plané. Podle hygieniků nevykazuje žádné nedostatky. Na řadě jiných jihočeských přírodních koupališť má voda pouze mírně zhoršené vlastnosti. Vyplývá to z aktuálních informací jihočeské hygienické stanice.

Výrazný kvalitativní skok zaznamenala voda v orlické přehradě u tábořiště Podolsko. Zatímco před dvěma týdny ji hygienici označili jako nevhodnou ke koupání, nyní má pouze mírně zhoršené vlastnosti. „U veřejného tábořiště Podolsko se kvalita vody oproti minulým dvěma týdnům výrazně zlepšila. Podle dnešních výsledků vykazuje pouze mírně zhoršené vlastnosti a byla tu překročena hodnota ukazatele vodní květ. Proto dostala dvojku, ale oproti prvnímu měření zde došlo ke zlepšení a voda již nepředstavuje zdravotní riziko,“ uvedla ředitelka jihočeských hygieniků Kvetoslava Kotrbová.

Mírně zhoršené vlastnosti má voda rovněž na Radavě u nádrže Orlík, u lipenské pláže Černá v Pošumaví, v Lipně nad Vltavou a rybníku Hejtman. Naopak vodu ve Staňkovském rybníku hygienici označili jako nevhodnou ke koupání. Kotrbová ale uvedla, že v hodnocení se projevuje i zátěž z minulých sezon, kdy tam voda byla dlouhodobě nevhodná.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.