pátek 25. září 2020 Zlata

Kvůli covidu-19 musí děti a zaměstnanci školky do karantény

Hygienici dnes nařídili dvoutýdenní karanténu pro děti a zaměstnance mateřské školy Tavírna v Českém Krumlově. Důvodem je pozitivní nález koronaviru u jednoho dítěte. V karanténě zůstanou děti i zaměstnanci, kteří do mateřské školy chodili od 10. srpna, kdy tam začal prázdninový provoz. Novináře o tom informovala mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.

Příští týden budou děti a zaměstnanci testováni. „Podle výsledků a pokynů krajské hygienické stanice podnikne město Český Krumlov a mateřská škola Tavírna další kroky a opatření k zajištění bezpečnosti dětí a zaměstnanců školky,“ uvedla Nestávalová.

Počet pacientů s koronavirem se na jihu Čech za poslední týden zvýšil o 63. V současnosti tak zůstává v regionu 134 lidí s covidem-19, což je ale o 19 méně než před týdnem. Pokles způsobil vysoký počet uzdravených.

Od března, kdy se nákaza začala šířit, jihu Čech onemocnělo podle ministerstva zdravotnictví 449 lidí. Region stále zůstává nejméně zasaženým z ČR v relativních číslech. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel kumulativně od počátku koronavirové krize tento údaj činí 69,71 případu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, školy, Český Krumlov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.