sobota 17. dubna 2021 Rudolf

Český Krumlov odpustí kvůli covidu poplatky za předzahrádky

Český Krumlov promine podnikatelům do konce dubna poplatek za svoz odpadu a do konce června poplatek za předzahrádky a reklamní stojany. Jde o podporu, která by měla zmírnit dopady koronavirové pandemie. Město tak přijde o 2,2 milionu korun. Radnice zatím nerozhodla, zda ve druhém čtvrtletí odpustí nájemné podnikatelům, kteří si pronajímají městské prostory.

Město zareagovalo na žádost Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov o podporu v krizi. „Nemůžeme chtít po původcích odpadů, aby platili za svoz, když mají zavřené provozovny. Jistá úleva pro provozovatele bude i odpuštění poplatku za předzahrádky, přestože je rozpočet města už tak dost napnutý. Nicméně jsme si vědomi těžké situace, ve které se řada provozoven ve městě nachází. Chceme proto přispět k jejímu zvládnutí, než se činnost restaurací a dalších podniků opět nastartuje,“ uvedl místostarosta Josef Hermann (KDU-ČSL).

Kvůli úlevám tak přijde město o 1,5 milionu korun za odpadové poplatky a o tři čtvrtě milionu za předzahrádky. Za první letošní čtvrtletí odpustil Krumlov nájemné podnikatelům, kteří si pronajímají městské prostory. Šlo asi o 15 živnostníků. Zda jim radnice promine nájem i ve druhém čtvrtletí, zatím nerozhodla. „Čekáme, jak se stát postaví k další podpoře podnikatelů," řekl Hermann.

Loni na jaře přišel Český Krumlov asi o 12 milionů korun z nájemného, poplatků z pobytu či poplatků za předzahrádky, jež radnice odpustila, aby podnikatelům ulehčila situaci po pandemii.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, správa, koronavirus, Český Krumlov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.