sobota 28. května 2022 Vilém

Požár papíren ve Větřní zaměstnával hasiče ještě dnes. Použít museli speciální techniku

Už od nedělního poledne řeší jihočeští hasiči požár papíren ve Větřní na Českokrumlovsku. Do dnešního dne se na místě střídaly profesionální a dobrovolné jednotky, které si musely vyžádat i speciální techniku. Příčina požáru je stále v šetření.

V areálu papíren ve Větřní začalo hořet v neděli krátce po poledni. „Požár zachvátil balíky lepenkového papíru rozložené částečně na volném prostranství a pod ocelovým přístřeškem. Vše mimo výrobní haly, které hasiči před požárem uchránili. Vzhledem k silnému větru bylo obtížné dostat požár pod kontrolu,“ uvedla v neděli mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Balíky hasiči prolévali vodou a rozhrabávali nakladačem.

Zásah pokračoval i v pondělí a dnes, kdy se dobrovolné i profesionální jednotky hasičů snažily balíky dohašovat. „Na požářiště byla vyžádána speciální technika, a to nakladač a Tatra 815, pomocí kterých je papír rozhrabáván a proléván vodou. Následně je přeskladňován na jiné místo v areálu papíren. Další speciální technikou, kterou hasiči využívají je čerpadlo Hydrosub," dodala Matějů. 

Areál papíren ve Větřní u Českého Krumlova zachvátil v neděli krátce po poledni požár. Na místě zasahovalo devět cisteren a čtyřicet hasičů. Nasazena byla i vojenská hasičská jednotka z Boletic. Boj s požárem komplikoval silný vítr, ale hasičům...

Na místě zasahují profesionální hasiči z Frymburku a Českého Krumlova a jednotky dobrovolných hasičů obcí Rožmberk nad Vltavou - Přízeř a Větřní. Příčinu požáru odborníci zjišťují.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky požár, hasiči, Jihočeský kraj, Větřní, Českokrumlovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.