čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Dva muži z Písecka vykradli padesát chat. Škody jdou do milionů

Jindřichohradečtí kriminalisté dopadli dva zloděje, kteří byli postrachem chatařů. Dva muži z Písecka ve věku dvaašedesát a šestadvacet let kradli vše co jim přišlo pod ruku. Chaty v Jihočeském, Středočeském, Plzeňském kraji a na Vysočině vykrádali od roku 2017.

Muži z Písecka kradli zahradní techniku, starožitnosti, kuchyňské nádobí, optiku, elektroniku, kamna, obuv, ložní prádlo, montážní nářadí, elektronářadí, jízdní kola a elektrokola. V jednom případě odcizili i přívěsný vozík za osobní automobil, na kterém odvezli odcizený zahradní traktor, ale i  alkohol, jídlo, šperky, rybářské vybavení či hudební nástroje. Nepohrdli ani stavebním nářadím a materiálem. Odvezli také vzduchové pušky, radiátory nebo žebříky a jiné věci.

„Jeden z mužů byl zadržen bezprostředně po spáchání trestného činu a druhý následující den v místě svého bydliště. Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy ze Strakonic, Písku, Českých Budějovic, Prachatic, Tábora a Příbrami provedli následné domovní prohlídky u  podezřelých mužů a překupníka odcizených věcí,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová.

Kriminalisté zjistili, že starší z podezřelých mužů tipoval objekty, do kterých se v noční době společně s mladším podezřelým vloupávali. Cennější odcizené věci pachatelé ihned po vloupání nabízeli na prodej překupníkům, část věcí si ponechali pro vlastní potřebu.

Oba muži jsou momentálně ve vazbě, kde budou čekat na soud. „V současné době jsou na základě stop zajištěných na místech činu prověřovány další případy vloupání do rekreačních objektů. Pro policisty tak tento rozsáhlý případ rozhodně ještě nekončí,“ dodala Millerová

Foto Michael Daněk

Štítky krádež, chaty, policie, Jihočeský kraj, Písecko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.