středa 21. října 2020 Brigita

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem. Zasáhnout má část jižních Čech

Část České republiky má v úterý zasáhnout silný vítr s nárazy o rychlosti až 65 kilometrů za hodinu. Meteorologové proto vydali výstrahu, která se vztahuje i na jižní Čechy. Platí hlavně pro Českobudějovicko, Českokrumlovsko, Prachaticko a Jindřichohradecko.

Výstraha se týká Českých Budějovic, Vimperka, Prachatic, Českého Krumlova, Kaplice, Trhových Svinů a Třeboně. Hrozí poškození stromů a lesních porostů. Vítr může podle meteorologů způsobit menší škody na budovách a zkomplikovat také dopravu.

„Doporučujeme zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně. Lidé by také měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," uvedl na webu Český hydrometeorologický ústav.

Vítr zaměstnal hasiče o víkendu

Plné ruce práce měli hasiči kvůli větru už o víkendu. Zasahovali u téměř sedmdesáti událostí. „Šlo především o popadané stromy ze silnic. V Kamenném Újezdu pak odstraňovali spadlou značku, v Českém Krumlově ukotvovali uvolněný kovový poutač,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Nejvíce podle ní bylo zasaženo Českobudějovicko, kde hasiči vyjížděli k 28 událostem. Kolem deseti výjezdů měli hasiči na Českokrumlovsku, Jindřichohradecku a Strakonicku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto hzsjc.cz

Štítky počasí, meteorologové, předpověď, výstraha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.