úterý 26. května 2020 Filip

Dačice kvůli koronaviru odpustí obyvatelům poplatky za popelnice

Dačice odpustí letos obyvatelům města poplatek za svoz odpadu. Město tím chce zmírnit ekonomické dopady koronavirové pandemie. Novináře o tom v tiskové zprávě informovalo vedení Dačic. Město počítá s tím, že odpuštěním poplatků za svoz odpadu přijde o 4,3 milionu korun.

„Ve vládou vyhlášeném nouzovém stavu byl až na výjimky zakázán maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách. Firmy omezily, nebo přerušily výrobu, což má za následek snížení příjmů zaměstnanců, kteří jsou ponecháváni doma za částečnou mzdu, nebo jsou přímo propuštěni a evidují se na úřadu práce. Tím vším se výrazně zhoršuje ekonomická situace obyvatel Dačic a jednou z mála možností, jak jim může v této nelehké situaci město pomoci, je právě prominutí poplatku za komunální odpad,“ řekl starosta Dačic Karel Macků. Dodal, že radnice v nejbližších dnech upřesní, jakým způsobem budou lidé moci o vrácení peněz požádat.

Poplatek za svoz komunálního odpadu letos v Dačicích, kde žije přibližně 7 500 lidí, proti loňskému roku stoupnul o 70 korun na 660 korun. Město počítá s tím, že kvůli ztrátám z příjmů za platbu popelnic upraví některé investiční projekty. Buď je posune, nebo rozloží na delší období.

Dačický rozpočet pro letošní rok očekával největší kapitálové výdaje na dokončení přístavby základní školy v ulici Komenského za 24 milionů a zřízení kluziště za necelých 16 milionů korun.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky správa, odpady, koronavirus, Dačice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.