pátek 18. června 2021 Milan

Poslední klapka nové české pohádky padla na zámku v Jindřichově Hradci

Tvůrci pohádky Tajemství staré bambitky 2 hlásí hotovo. Poslední klapka padla minulý týden na zámku v Jindřichově Hradci, kde štáb strávil v průběhu května 12 natáčecích dnů. Práce se nyní přesouvají do střižny. Premiéra je plánována na 9. prosince 2021.

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 se točila celkem 27 dní na 8 různých lokacích. Celkem 12 dní strávili filmaři na zámku v Jindřcihově Hradci. Pro herce a komparzisty bylo ušito 60 kostýmů, dalších 300 pochází z fundusů. Vzniklo celkem 18 paruk a použity byly desítky příčesků, copů, knírů a falešných vousů. Ve filmu si zahrálo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek. Pro scény venkovského trhu nechala produkce navézt 250 hlav zelí, pro různé scény bylo použito 75 balíků slámy.

Nový příběh přivede na plátno hrdiny známé z první úspěšné pohádky. Z prince Jakuba a hrnčířské dcery Aničky se stal královský pár, rodinu tvoří i rozkošná princezna Johanka a její dědeček, který se věnuje jenom hrnčířskému řemeslu. Loupežník Karaba se stal tak trochu pohádkovou legendou. Situace se však zamotá ve chvíli, kdy se rádcové Ferenc a Lorenc chtějí pomstít a využijí k tomu „smůlovatou“ královnu Julii.

V hlavních rolích se objeví Ondřej Vetchý, Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Veronika Khek Kubařová, Valentýnka Bečková, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka, Václav Noid Bárta, Petr Štěpánek, Markéta Plánková a další.

Ze zámku v Jindřichově Hradci se filmaři přesunou do střižny, kde se bude pracovat na dokončení pohádky. Premiéra v kinech je naplánována na 9. prosince.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Fairytale Production / Vojtěch Resler

Štítky pohádka, natáčení, Tajemství staré bambitky, Jindřichův Hradec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.