neděle 25. října 2020 Beáta

Muž z Písecka tiskl doma peníze, hrozí mu až osm let za mřížemi

Písečtí kriminalisté vyšetřují závažný trestný čin padělání peněz. Třiatřicetiletý muž je vyráběl na inkoustové barevné tiskárně za použití běžného kancelářského papíru. Jednalo se především o bankovky nominálních hodnot 1000, 500 a 200 různých sériových čísel.

Muž z Písecka bankovky vyráběl od ledna letošního roku v místě svého bydliště. Tisknout je měl na inkoustové barevné tiskárně za použití běžného kancelářského papíru. „Na nich se v několika případech pokusil napodobit i některé z ochranných prvků, a následně těmito padělky platil v různých provozovnách v Písku a na území Jihočeského kraje. Kriminalisté u muže provedli domovní prohlídku, při které zajistili výpočetní techniku a několik kusů padělaných bankovek, které byly v různém stádiu vyhotovení,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura

V oběhu bylo zatím zajištěno 20 padělků. Podle policie je velmi pravděpodobné, že jich je mezi lidmi ale mnohem víc. Kriminalisté se proto obracejí na majitele provozoven, kde se muž pokusil padělky udat, aby se ozvali na telefonním čísle 974 224 459, 601 241 991 nebo prostřednictvím linky tísňového volání 158. V případě prokázání viny hrozí muži až osm let za mřížemi. 

Hodnocení článku je 24 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pcr.cz

Štítky padělání peněz, Písecko, kriminalisté, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.