Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Sobota 25. března 2023  |  Svátek má Marián

Ministerstvo uložilo Písku, aby dopracoval dokumentaci projektu ZEVO

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) uložilo Písku, aby dopracoval dokumentaci k záměru vybudování zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO). Připomínky ministerstva k projektu se týkaly například vlivů na životní prostředí a veřejné zdraví.

„Věcné připomínky a požadavky na dopracování dokumentace jsme očekávali. Jsou totiž nedílnou součástí naprosté většiny projektů tohoto typu,“ řekl jednatel společnosti ZEVO Písek Jakub Šimoník.

Ministerstvo postrádá například informace o vlastním navrhovaném zařízení, jeho technickém a technologickém řešení, údaje týkající se vstupů a výstupů ze zařízení a nakládání s nimi. Město má zároveň doplnit zdůvodnění navržené kapacity ZEVO. Ročně by zařízení mělo zpracovat 50.000 tun odpadu z města i okolních obcí, s nimiž Písek bude v tomto směru spolupracovat.

ZEVO chtějí vybudovat i v Českých Budějovicích a v Táboře. Písecký starosta je přesvědčený, že tyto tři plánované projekty si v Jihočeském kraji nebudou konkurovat. „Myslím si, že kapacitně je to pro region a všechna tři zařízení únosné,“ řekl písecký starosta Michal Čapek (ANO). Dodal, že Písek plánuje zpracovávat odpad z okolí. Jde například o nedaleké Strakonice. „Zájem o to vozit odpad do tohoto zařízení mají i další města z okolí jako Vodňany, Blatná, Milevsko či Týn nad Vltavou,“ dodal starosta. Město zatím projekt připravuje. Podle Čapka rozhodne hlavně to, zda bude dotační program, který by ZEVO podporoval.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook Města Písek

Štítky ČR, správa, teplo, odpady, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.