sobota 15. května 2021 Žofie

Těžce zraněného cyklistu do nemocnice transportoval vrtulník. Senior svým zraněním podlehl

, aktualizováno 20. července 2018, 15:02

Těžce zraněného cyklistu musel včera, ve středu 18. července, transportovat do budějcké nemocnice vrtulník. Muž středního věku spadl z kola u Bučiny na Prachaticku, kde jsou podle horské služby některé cesty po silných přívalových lijácích podmáčené.

K nehodě došlo kolem půl čtvrté odpoledne. Na místo byla povolána Rychlá zdravotnická pomoc z Vimperku a vrtulník Letecké záchranné služby z Bechyně. 

Cyklista zůstal po pádu v bezvědomí. „Svědkové nehody ihned začali s laickou resuscitací, takže jsem zraněného převzal, poskytl muži kyslík a s pomocí automatického defibrilátoru pokračoval v pokusech obnovit životní funkce. Po deseti minutách dorazila sanitka a krátce poté i lékař a ti se již dál muži věnovali,“ řekl Václav Kouba, zasahující člen Horské služby Šumava.

Podle Kouby došlo k nehodě v místech, které jsou po silných přívalových lijácích pro neopatrné cyklisty ne zcela bezpečné, protože je povrch cest vymletý vodou. „V současné době jsou na stezkách pod Bučinou, a nejen tam, sprejem a na cedulích nakresleny výrazné vykřičníky, aby cyklisty varovaly před nebezpečím. Všechna exponovaná místa jsou náležitě označena a na stránkách Národního parku Šumava najdou návštěvníci hor varování, aby na těchto místech jezdili velice opatrně,“ varoval důrazně cyklisty Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Upozornil, že právě pod Bučinou nyní dochází k častým pádům.

Těžce zraněného muže transportoval k dalším vyšetřením do budějcké nemocnice vrtulník.

AKTUALIZOVÁNO: I přes veškerou pomoc záchranářů, 67letý cyklista svým těžkým zraněním dnes, v pátek 20. července, v nemocnici podlehl. V tomto roce se tak stal již 23. obětí tragických dopravních nehod na jihočeských silnicích. 

Foto horskasluzba.cz

Štítky nehoda, cyklista, Šumava, Bučiny, Prachaticko, vrtulník, nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.