čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Silnice I/4 je u Vimperku neprůjezdná, vzpříčil se tam kamion

Husté sněžení zkomplikovalo dnes večer dopravu na Prachaticku. Silnice I/4 mezi Vimperkem a Korkusovou Hutí je kvůli nehodě kamionu neprůjezdná. Řidiči by také měli být opatrní na silnici II/141 mezi Prachaticemu a Libínským Sedlem, kde je ledovka.

Nákladní automobil havaroval u Vimperku po 17 hodině odpoledne. Podle policejního mluvčího Milna Bajcury se měl na silnici vzpříčit. „Kamion si prorazil nádrž, vytéká tam nafta, zasahují hasiči i záchranáři. Osobní auta projedou horko těžko, nákladní auta v žádném případě," řekl Bajcura. Silnice bude pro nákladní auta zavřená pravděpodobně celou noc.

Dopravu na Prachaticku komplikuje také husté sněžení a mokrý sníh. „Husté sněžení, mokrý sníh, do toho začíná námraza. Posíláme tam veškerou techniku. Na Libínském Sedle nám stojí kamiony, poslali jsme tam traktory, posypáváme solí, posíláme i nakladače s drtí, aby jim (kamionům) to dávali pod kola," uvedl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Tomáš Musil.

Na některých místech jižních Čech vane silný vítr. Hasiči ale dosud zasahovali jen u jednoho spadlého stromu u Vimperku na Prachaticku, řekla před 18:00 mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Autoři | Foto Michael Daněk

Štítky ČR, nehoda, počasí, silnice, sjízdnost, Vimperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.