čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Výstavba obchvatu Vlachova Březí má začít na jaře. Kraj a město za něj zaplatí přes 267 milionů korun

Na jaře roku 2022 mají odstartovat stavební práce na obchvatu Vlachova Březí na Prachaticku. Hotovo má být do konce roku 2023. Investici za více než 267 milionů korun zaplatí Jihočeský kraj a město.

Obchvat Vlachova Březí se řeší dlouho. Městem projízdí vysoký počet automobilů včetně těch nákladních. Problém je také v úzkém vjezdu na Náměstí Svobody. „Vybudováním obchvatu se občanům Vlachova Březí výrazně od dopravy uleví a zvýší se pohoda bydlení v tomto krásném městě. Celkem jistě se sníží i hladina hluku, kterým současná doprava obtěžuje,“ sdělil náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro finance Tomáš Hajdušek (ODS). 

V prosince radní schválili zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby. „V přípravě jsme nyní ve finále. Máme vydané pravomocné stavební povolení a během dvou let jsme také vykoupili za pomoci města Vlachovo Březí všechny pozemky pro stavbu. Majetkoprávní příprava stavby je tedy dokončena. Na jaře roku 2022 se předpokládá zahájení stavebních prací a obyvatelé města se po novém obchvatu svezou na konci roku 2023. Cena za stavbu včetně všech souvisejících výdajů je necelých 268 milionů korun a my předpokládáme spolufinancování z dotací Evropské unie,“ přidal Hajdušek. Investice je společnou akcí Jihočeského kraje a města Vlachovo Březí.

Stavba východního obchvatu Vlachova Březí předpokládá odpojení se od stávající trasy silnice od Husince za mostem přes Libotyňský potok, dále pokračuje přes zatravněné zemědělské plochy mezi obytnou zástavbou města a průmyslovou částí a kříží silnici III/1449 do Chocholaté Lhoty. Na silnici do Újezdce a Předslavic se obchvat zpět napojuje před výrobním areálem firmy Reno Šumava. Délka obchvatu je 1 130 metrů.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Homolka

Štítky vlachovo březí, obchvat, doprava, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.