sobota 4. července 2020 Prokop

Strakonicko

Do jara se začne stavět obchvat Strakonic za 300 milionů

Těžkou nákladní dopravu odvede ze Strakonic obchvat města, který by se měl začít stavět v prvním čtvrtletí letošního roku. Odhadované náklady činí 305 milionů korun.

Veterináři utratili na Strakonicku drůbež s ptačí chřipkou

Veterinární správa v úterý utratila v Libějovicích na Strakonicku 86 kusů drůbeže. Je to druhé potvrzené ohnisko ptačí chřipky v Jihočeském kraji, sedmé v zemi. Veterináři utratili u chovatele, jenž se stará přibližně o 130 kusů drůbeže, 51 slepic...

Druhý případ ptačí chřipky. Veterináři objevili nákazu na Strakonicku

Veterináři v pondělí potvrdili druhé ohnisko ptačí chřipky v Jihočeském kraji. Objevili jej v Libějovicích na Strakonicku u chovatele, který se stará o 130 ptáků. Zhruba osm desítek z nich v úterý veterináři utratí. Likvidace se nebude týkat...

U obce Cehnice se ráno srazila dvě auta. Jeden řidič zemřel

Dnes ráno vyhasl pátý život v roce 2017 na jihočeských silnicích. Tragická dopravní nehoda se stala na silnici mezi obcemi Jinín a Cehnice.

Ve čtvrtek 12. ledna začne v Nemocnici Strakonice platit zákaz návštěv

Téměř dvacetiprocentní nárůst akutních respiračních onemocnění během prvního lednového týdne v Jihočeském kraji nutí další nemocnice k vyhlášení zákazu návštěv. Po českobudějovické, táborské a jindřichohradecké zavádí stejné opatření také...

V Nemocnici Strakonice jsou prozatím návštěvy bez omezení

Prozatím 15 případů chřipky A bylo k 3. lednu detekováno ve strakonických centrálních laboratořích. Počty onemocnění dle odborníků v této chvíli nevykazují známky epidemie, Nemocnice Strakonice je tedy stále otevřena návštěvám.

Vánoční fotbalová benefice pomohla malým pacientům

Tradiční fotbalové benefiční utkání, které se během vánočních svátků uskutečnilo v areálu Na Křemelce ve Strakonicích, pomohlo dětským pacientům strakonické nemocnice.

Češi podruhé na Finy nevyzráli. Ve Strakonicích prohráli po boji 4:5

Hokejová reprezentace do sedmnácti let se podruhé utkala s Finskem. Seveřané dokázali ustát závěrečný tlak a inkasovali čtvrtý gól pouhých sedm sekund před koncem třetí třetiny. O výsledku rozhodla druhá třetina.

Mladí reprezentanti se třikrát poměří s Finy. Začíná se ve středu v Budějcích

Hokejovou reprezentaci do 17 let čekají tři přípravné zápasy s Finskem. Hrát se bude tři dny po sobě v Českých Budějovicích, Strakonicích a Táboře.

Američtí studenti opět zavítali do strakonické nemocnice

Předvánoční stáž amerických studentů je v Nemocnici Strakonice už zvykem.Takže si i letos studenti a studentky nelékařských zdravotnických oborů Univerzity De Paul, Chicago v USA přijeli prohlédnout úspěšné jihočeské krajské zdravotnické zařízení.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.