sobota 1. října 2022 Igor

VIDEO: Bezohlednému kamioňákovi hrozí sedm trestných bodů, zákaz řízení a pokuta až deset tisíc korun, říká dopravní expert

Bezohledné a vysoce nebezpečné chování řidiče předjíždějícího kamionu natočil včera odpoledne nedaleko města Sedlice na Strakonicku Miroslav Chovanec. Na názor a případný postih jsme se zeptali předsedy expertní rady Platforma Vize Nula Romana Budského.

Tento incident jen díky pohotové reakci protijedoucího řidiče i šoféra předjížděného kamionu neskončil nehodou. V tomto případě by určitě nešlo jen o plechy, ale i o zdraví či dokonce životy.

„Po zhlédnutí videa je jasné, že řidič předjíždějícího kamionu porušil všechno, co šlo. V našem případě se jednalo o takzvané nedovolené předjíždění, tedy předjíždění v případech, kdy je to obecnou nebo místní úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno. Incident se obešel bez nehody. Pokud bude bezohledný kamioňák identifikován, hrozí mu ve správním řízení přidělení sedm trestných bodů, zákaz řízení na šest až dvanást měsíců a pokuta od pět do deseti tisíc korun. Pokud by ale došlo k nehodě a vážnému či dokonce smrtelnému zranění, hrozil by mu mnohaletý pobyt za mřížemi,“ upřesnil Roman Budský.

ČTĚTE TAKÉDalší nebezpečné předjíždění. Kamioňák o kousek minul osobní auto 

ČTĚTE TAKÉPolicisté pátrají po nebezpečném řidiči, který jel v protisměru 
 

Foto Koláž Budějcké Drbny

Štítky kamion, předjíždění, Sedlice, Strakonicko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.