neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Chtěla skočit z okna ubytovny. Strakoničtí policisté mladé ženě zachránili život

Díky rychlému zásahu se podařilo strakonickým policistům zachránit život mladé ženě, která chtěla v úterý odpoledne skočit z okna ubytovny v Povážské ulici ve Strakonicích. Žena měla zdravotní a psychické problémy. Po zásahu policistů byla předána do péče zdravotníků.

Strakoničtí policisté přijali oznámení o ženě, která stojí v okně ubytovny v Povážské ulici a chce skočit, v úterý odpoledne. Na místo se ihned vydala hlídka policie a také strážníci městské policie Strakonice. „Státní policisté se rozdělili, kdy kolegyně šla se strážníkem do druhého patra ubytovny, zatímco druhá smíšená hlídka směřovala pod okno, kde by se v případě skoku snažila ženu zachytit či zbrzdit pád,“ popsal situaci policejní mluvčí Milan Bajcura.

Hlídka v druhém patře jednala okamžitě. Strážník městské policie vyšplhal k ženě na balkonovou římsu a policistka se zatím dostala do bytu. O životě ženy rozhodovaly vteřiny, policistům stále opakovala důvody svého činu. „Tohoto psychického emočního rozpoložení policisté využili a ženu vytáhli přes balkon zpět do bytu,“ uvedl Bajcura.

Mladá žena byla ve velmi špatné zdravotní i psychické kondici a v bytě se svíjela v křečích. Na místo byli proto přivoláni zdravotníci, kteří ji převzali do péče a následně převezli do nemocnice.

Foto Jan Luxík

Štítky policie, Strakonice, život, záchrana

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.