pondělí 18. října 2021 Lukáš

Strakonice chtějí postavit novou smuteční síň, vznikne studie

Strakonice plánují, že postaví novou smuteční síň. Radní rozhodli, že nechají dopracovat studii k její stavbě. Hrubý odhad nákladů je 30 milionů korun. Síň je zastaralá a opravu bude podle místostarosty Rudolfa Oberfalcera (Strakonická Veřejnost) potřebovat i celý hřbitov.

Radní dnes jednali o architektonické studii se dvěma návrhy: buď smuteční síň opravit, anebo postavit novou. Dostali dvě varianty s doporučením od odboru rozvoje postavit novou. „Zvolili jsme dopracování studie k nové síni. Síň (současná) je morálně zastaralá, hřbitov jako takový potřebuje revitalizovat, smuteční síň je jedna z věcí. Je to čtyřicet, možná padesát let stará síň a potřebuje obnovu," řekl místostarosta Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost).

Největší výhodou nové síně podle něj je, že se budou moci dál dělat smuteční obřady, dokud nevznikne nová. Provoz se tak nepřeruší, protože nová budova by měla být jinde než stará. Jak vyplývá z podkladů pro radní, nová síň by mohla stát v místech, kde je teď provozní objekt hřbitovní správy.

Obřadní síň opravil na jaře Český Krumlov, za dva miliony korun. Má nové dveře, osvětlení, upravené zázemí i bezbariérový přístup. Výhledově plánuje radnice novou obřadní síň. Příští rok pak chce Krumlov dokončit opravy hřbitova včetně cest nebo obnovy zeleně, náklady budou 43 milionů korun.

Strakonice, v nichž žije asi 23 tisíc lidí, hospodaří letos se schodkovým rozpočtem s plánovanými příjmy 513,8 milionu korun a výdaji 623 milionů. Schodek je 109,2 milionu, město ho pokryje z peněz z minulých let.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto strakonice.eu

Štítky ČR, správa, stavby, architektura, pohřebnictví, Strakonice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.