sobota 21. května 2022 Monika

Dvě tragické nehody. Na Táborsku zemřel nezletilý spolujezdec, u Strakonic starší řidič

, aktualizováno 20. dubna 2022, 18:15

Jihočeští policisté a záchranáři dnes odpoledne zasahovali u dvou tragických nehod, ke kterým došlo v rozmezí několika minut na Táborsku a Strakonicku. V obou případech narazilo osobní auto do stromu. Obětí první nehody se stal nezletilý spolujezdec, druhou havárii nepřežil starší řidič. V dubnu na jihočeských silnicích zemřelo sedm lidí.

K tragickým dopravním nehodám došlo dnes odpoledne na Táborsku a Strakonicku. První nehoda se stala po půl třetí mezi obcemi Želeč a Ústrašice. „Řidička osobního vozidla tovární značky Toyota Auris Combi jela po silnici třetí třídy mezi obcemi Želeč a Planá nad Lužnicí, kdy dosud z nezjištěných příčin vjela vlevo mimo komunikaci, kde čelně narazila do vzrostlého stromu​​​​​,“ informoval policejní mluvčí Milan Bajcura. Provoz na komunikaci je podle něj kvůli nehodě zcela uzavřen.

V autě cestovaly dvě osoby. „Mladá žena utrpěla lehká až středně těžká poranění v oblasti končetin a hrudníku a po ošetření byla převezena na chirurgické oddělení nemocnice v Táboře. Ve voze s ní cestovala nezletilá osoba, která utrpěla mnohočetná poranění. Záchranáři tuto osobu několik desítek minut resuscitovali, bohužel navzdory jejich maximálnímu úsilí svým zraněním na místě podlehla,“ popsala mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová s tím, že podrobnosti vzhledem k věku nebude poskytovat.

Druhá nehoda se stala u Novosedel na Strakonicku před třetí hodinou odpoledne. Tady havaroval starší muž, který také narazil autem do stromu. „Muž po nárazu zůstal v bezvědomí a svědkové nehody mu dle pokynů operátorky Zdravotnického operačního střediska poskytovali telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, na kterou posléze navázali záchranáři. Bohužel jejich snaha byla marná a lékařka musela i v tomto případě konstatovat smrt,“ uvedla Fajtlová.

Provoz na silnici druhé třídy je podle policejního mluvčího Bajcury řízen kyvadlově. V dubnu na jihočeských silnicích zahynulo sedm lidí. Od začátku roku si pak nehody v regionu vyžádaly 19 obětí.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS JK, Policie ČR

Štítky krimi, policie, nehoda, smrt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.