Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Nehoda pandurů s osobákem stála armádu devadesát pět milionů korun

Oprava pandurů, které se v roce 2016 srazily u Tábora s osobákem, trvala tři roky. Při nehodě se zranilo celkem 10 lidí, z toho 8 vojáků. Poslední opravený obrněnec si vojáci převzali koncem března. Cena za opravy se vyšplhala k 95 milionům korun.

Pětice pandurů a osobní auto havarovaly 4. listopadu 2016 v Táboře Čekanicích. Hlavní příčinou nehody bylo podle policie nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly. Tři vojáci za prohřešek dostali pokutu dva tisíce korun. Jeden z pandurů byl při nehodě poškozen lehce, a tak ho opravili u mateřského útvaru. U zbývajících čtyř transportérů došlo k vážnějším poškozením, a proto je armáda odeslala do kopřivnické společnosti Tatra Defence Vehicle.

ČTĚTE TAKÉ: Poslední opravený Pandur dostane armáda na konci února 

Celková cena opravy čtyř vozidel je 95 milionů korun,“ uvedla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Ta zahrnuje jak opravu, tak odbornou prohlídku a podrobné zdokumentování opravovaných dílů.

Česká armáda má k dispozici 107 bojových vozidel Pandur. Uzpůsobeny jsou třeba jako bojové vozidlo pěchoty nebo jsou ve zdravotnické verzi. Všechny z nich jsou obojživelné. 

Foto pcr.cz

Štítky pandur, nehoda, miliony, škoda, armáda, havárie, oprava, Tábor, Tatra Defence Vehicle, Magdalena Dvořáková, Armáda České republiky

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.