neděle 4. prosince 2022 Barbora

Opilý muž vyhrožoval strážníkům smrtí. Hrozí mu čtyři roky ve vězení

Táborští kriminalisté řeší od včerejšího dne násilí proti úřední osobě. Toho se měl dopustil muž středního věku na náměstí v Soběslavi. Na hlídku městské policie plival a smrtí vyhrožoval i rodinám strážníků.

Táborští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení proti muži středního věku ze Soběslavi. Ten je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu, a to přečinu násilí proti úřední osobě.

K incidentu došlo včera před šestou hodinou večer na soběslavském náměstí Republiky. Hlídka na místo vyjela na základě oznámení. Na místě našla opilého muže, který si z příjezdu strážníků těžkou hlavu nedělal. „Na strážníky verbálně i fyzicky zaútočil. Ti mu nasadili pouta. Muž byl i přesto nadále velmi agresivní, na strážníky plival a fyzickou likvidací vyhrožoval nejen jim, ale i jejich rodinám,“ popsalo tiskový mluvčí policie Miroslav Doubek.

Provedená dechová zkouška u muže potvrdila alkohol. Naměřená hodnota byla 2,23 promile. Jeho jednání bude mít dohru před soudem. Trestní zákoník za násilí proti úřední osobě stanoví trest odnětí svobody na dobu až čtyř let.

Foto Jana Kroneislová

Štítky Městská policie, alkohol, agresor, policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.