Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Výměna chladicí technologie a další práce spojené s úpravou kluziště budou stát přibližně 17 milionů korun. Město navíc na projekt požádá o dotaci Národní sportovní agenturu.
Chlazení ledových ploch u zimních stadionů v naprosté většině zajišťuje technologie, která využívá čpavek. „Zjišťovali jsme, zda nehrozí havárie úniku čpavku, což by třeba vyžadovalo i evakuaci části vedlejšího sídliště. Měření ukázalo, že je vše v pořádku, ale přesto chceme chlazení vyměnit," uvedl starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).
Město předpokládalo, že na akci bude muset vyčlenit z rozpočtu 30 milionů korun. Ze soutěže však vzešla výrazně nižší cena. „S výměnou začneme ihned, jakmile skončí současná sezona," řekl starosta. Hokejisté Tábora zatím stále bojují o postup do druhé nejvyšší soutěže. Bez ohledu na to, jak dlouho ještě budou v této sezoně hrát, výměna chladicí technologie začátek příští sezony nezpozdí. „Většinou týmy začínají trénovat na ledě v červenci. A v tu dobu by měla být už výměna dokončena," řekl Pavlík.
Nevyloučil, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat.
Město plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. Náklady na vybudování sportoviště jsou odhadovány na 158 milionů korun. Tábor se však rozhodl, že druhou ledovou plochu postaví jen v případě, pokud bude projekt financovat maximálně z jedné třetiny. Radnice proto podá žádost o dotaci na projekt do Národní sportovní agentury a grant z krajského investičního fondu. Tábor by rád druhou ledovou plochu vybudoval, protože poptávka po pronájmech kluziště je vysoká. Zájemci proto často musí shánět volná místa na stadionech v Plané nad Lužnicí nebo v Soběslavi.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.