St 12. 8. 2026Klára
Zdraví

Nové případy covidu na jihu Čech jsou mezi mladými neočkovanými

ČTK2 minuty čtení27. 8. 2021, 8:00
ilustrační foto.
ilustrační foto. · Foto: HZS ČR

Hygienici v Jihočeském kraji zaznamenali za poslední týden 96 nových případů koronaviru. Většinou u neočkovaných mladých lidí, závažných forem nemoci je minimum. Vyplývá to z informací hygieniků. Tento týden ukončí provoz očkovací centrum v Prachaticích, dál budou fungovat v Českých Budějovicích, Strakonicích a Písku.

Druhou dávku očkování má 51,8 procenta obyvatel kraje, je to o 1,7 procenta víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů portálu Covdata.

Provoz očkovacích center ve velkých prostorách je závislý na tom, jaký zájem lidé o vakcínu mají. V Českém Krumlově skončilo v druhé polovině července, v Jindřichově Hradci 13. srpna, týden poté v Táboře, tento týden se zavře v Prachaticích. Ve všech těchto případech se ale lidé mohou nechat očkovat na ambulancích jednotlivých nemocnic, kde je možné kapacitu operativně posílit. "Budějovické očkovací centrum stále funguje, jen je přerušený provoz při výstavě Země živitelka. Další očkovací centra (v kraji) žádný konkrétní termín, kdy provoz ukončí, nemají," řekla Hana Brožková z odboru kanceláře hejtmana.

Hygienici evidují v srpnu mírný růst případů, hlavně na Českobudějovicku. Tento stav čekali. "Situace je velmi podobná závěru prázdnin loni, s jedním podstatným rozdílem. Výskyt nových případů je v drtivé většině v neočkované části populace mezi mladými lidmi, a tomu odpovídají i průběhy onemocnění. Přestože hladina nových případů se drží poněkud výše než minulý měsíc, jde o velmi nízké výskyty s týdenní incidencí kolem osmnácti případů na sto tisíc obyvatel. Situaci nemohu hodnotit jinak než jako klidnou," sdělila ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Poslední úmrtí v souvislosti s covidem zaznamenali hygienici v kraji 12. července. Trochu častěji než loni řeší případy na dětských táborech

V jižních Čechách, které mají přes 640 tisíc obyvatel, se od začátku pandemie loni na jaře prokázal covid-19 u 99 363 lidí. Vyléčilo se dosud 97.301 obyvatel kraje. Od loňského března zemřelo na jihu Čech v souvislosti s koronavirem 1794 lidí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook