čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Po půl roce skončila modernizace průtahu v Trhových Svinech

Po půlroce skončila oprava průtahu silnice Trhovými Sviny na Českobudějovicku. Obnova téměř 400 metrů dlouhého úseku stála více než 28 milionů korun. Náklady hradil zčásti kraj s využitím dotace a zčásti město Trhové Sviny. Silnice druhé třídy, na níž se modernizovaný úsek nachází, spojuje České Budějovice s příhraniční oblastí v okolí Nových Hradů. Novinářům to dnes řekli představitelé Jihočeského kraje a Trhových Svinů.

Nejde o první obnovu vozovky mezi Českými Budějovicemi a Novými Hrady. „V minulém týdnu jsme otevírali obchvat Strážkovic, nyní máme hotový dokončený průtah Trhovými Sviny. Na trase z Českých Budějovic do Nových Hradů máme ještě naplánovaný obchvat Žáru, který by se měl realizovat velmi brzy,“ uvedl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Dlouhá léta se podle něj hovoří také o obchvatu samotných Trhových Svinů. Kraj předpokládá, že by s jeho přípravou mohl začít v horizontu nejbližších let. „Máme v územním plánu definovanou trasu a tuto stavbu považuji za jednu z nejdůležitějších akcí Jihočeského kraje. Udělalo by mi velkou radost, kdyby se nám ještě v našem volebním období podařilo stavbu zahájit,“ řekl Kuba.

Modernizace průtahu Trhových Svin se netýkala jen povrchu vozovky. Projekt zahrnoval i rekonstrukci vodovodu a kanalizace a výstavbu nových parkovacích míst v blízkosti centra města. „Velmi mě těší, že se vše podařilo zvládnout dříve, než jsme předpokládali, a můžeme tak silnici otevřít o dva týdny dříve. Řidiči museli v minulých měsících kvůli uzavírce místo objíždět,“ řekla starostka Trhových Svin Věra Korčaková (Jihočeši 2012).

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Trhové Sviny

Štítky ČR, silnice, stavby, správa, Trhové Sviny, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.