pátek 30. září 2022 Jeroným

Dva cyklisté na Šumavě surově napadli řidiče kamionu se dřevem. Vadilo jim, že mu musí uhnout z cesty

Naprosto nepochopitelně si počínali dva cyklisté, kteří velmi nevybíravými nadávkami osočovali řidiče nákladního vozu, jež vezl z lesa na Železnorudsku vytěžené kůrovcové dříví. Dva agresoři ovšem nezůstali jen u hanlivých výrazů a donutili šoféra opustit kabinu vozu. Poté ho napadli a způsobili mu zranění v obličeji a na zádech. Jakmile si na muži vybili zlost, nasedli na kola a odjeli pryč. Podle lesníků jim mělo vadilo, že se musí autu vyhnout.

Celý incident se odehrál v Novém Brunstu u Gerlovy Hutě. Před kamionem se dřevem jelo osobní lesnické auto, které světelně signalizovalo možné nebezpečí či větší náklad. „Dvojice cyklistů, po kterých teď pátrá policie, nechalo osobní vůz projet a slovně nevybíravě atakovala řidiče kamionu, jehož vyzývala k vystoupení z vozu. Když se tak stalo, jeden z útočníků řidiče udeřil. Následně se strhla potyčka, do které se přidal i druhý cyklista. Oba poté z místa ujeli. Řidiči poranili obličej, záda, způsobili mu podlitiny,“ popsala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Dále poznamenala, že sice většina lidí má pochopení pro jejich práci, avšak se najdou jedinci, kteří neváhají lesníky a ochránce přírody napadnout. „Do lesních cest ročně investujeme stovky milionů korun. Od cyklistů a dalších nežádáme žádný příspěvek na údržbu ani bezpečný provoz. Naopak pro ně stavíme odpočívadla, altány, obnovujeme studánky a lavičky, ale zároveň očekáváme ohleduplnost a pochopení pro naši činnost. V zahraničí s tím lidé také nemají problém,“ posteskl si Jiří Groda pověřený vedením Lesů ČR.       

Agresivní cizinec napadl na Šumavě strážce parku. Hodil ho do vody a dal mu hlavičku

Obětí drsného napadení ze strany zahraničních turistů se stal v oblasti Černého jezera strážce Národního parku Šumava. Cizinci se pohybovali u jezera v místech, kam je vstup zakázán. Když je strážce vyzval ke kontrole dokladů, jeden z cizinců,...

Agresivita vůči pracovníkům lesů nebo správy Národního parku Šumava není ničím výjimečným. V únoru například napadl skialpinista dva strážce národního parku, kteří kontrolovali, jestli se v zakázaném území nepohybují nezvaní hosté. Skialpinista tehdy zaútočil na muže lyží a neváhal jim ani uštědřit několik kopanců těžkou botou. Oba zaměstnanci NP Šumava utrpěli mnohočetná zranění a do těžko přístupného terénu pro ně musela jet Horská služba. Od soudu odešel agresor s pokutou ve výši 30 tisíc korun. Loni zase zahraniční turisté strážce parku strčili do Černého jezera. Když muž vylezl z vody, agresivní turista na něj opět zaútočil a dal mu hlavičku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Lesy ČR

Štítky Železnorudsko, Železná Ruda, napadení lesníka, NP Šumava, agresivní turisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.