pátek 30. září 2022 Jeroným

Počet nových případů koronaviru na jihu Čech klesá už třetí týden

Za poslední týden přibylo na jihu Čech 626 nových případů koronaviru. Je to o 126 méně než ve stejném období o týden dříve. Počet nových případů klesá už třetí týden, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová řekla, že statistika realitu lehce zkresluje. „Vidíme jen zlomek skutečné situace. Méně se testuje, takže logicky těch pozitivních případů je méně. Každopádně i tak jsme na tom hůře než ve stejném období loni,“ řekla.

Loni v polovině srpna hygienici evidovali za týden 107 nových případů koronaviru. „Realitu poznáme hlavně na podzim, kdy skončí dovolené a děti se vrátí do škol,“ řekla Kotrbová.

Za posledních sedm dní připadá na jihu Čech 97 nových případů koronaviru na 100 tisíc lidí. Před týdnem to bylo o 20 víc. Jihočeští hygienici před několika dny doporučili nemocnicím nebo domovům pro seniory, aby se v nich nosily respirátory nebo roušky. Dvě dávky očkování proti covidu absolvovalo na jihu Čech více než 60 procent lidí. V posledním týdnu zájem o očkování v regionu stoupá. Podstoupilo jej v průměru více než dvě stovky lidí za den. V červenci se přitom jednalo jen o desítky zájemců denně.

V kraji žije přibližně 640 tisíc obyvatel. Od začátku pandemie před dvěma lety se prokázal covid ve více než 260 000 případech. Vyléčilo se dosud přes 95 procent pacientů. Od března 2020 zemřelo na jihu Čech v souvislosti s koronavirem 2 727 lidí.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, statistika, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.