Počasí dnes12 °C, zítra12 °C
Sobota 25. března 2023  |  Svátek má Marián

Rakouští policisté kontrolují auta u hranic s Českem. Zabavují zakázanou pyrotechniku

Více než 400 automobilů už stihli zkontrolovat policisté v Horním Rakousku. Kontrolují, zda lidé nepřeváží zakázanou pyrotechniku z České republiky. Celkem zajistili materiál o hmotnosti 55 kilogramů. Hlídky zastavují řidiče na více místech.

Pozor na petardy z Česka, varují Rakušané. Zvýšili kontroly u hranic

Před pyrotechnikou z Česka varují policisté ze sousedního Horního Rakouska. Upozorňují na jejich využívání i to, že často pochází ze zemí, jako je Čína či Indie. V příhraničí se nyní dělají kontroly zaměřené na nebezpečné zboží.

O kontroloách informovala hornorakouská policie na svém webu. „V příhraničích oblastech Bad Leonfelden, Zwettl an der Rodl a Freistadt došlo ke 450 kontrolám, informovali rakouští policisté na svém webu. 

Do terénu vyrazili i experti na výbušniny a hlídky z několika měst. Policisté po kontrolách prošetřují celkem 13 osob kvůli dovážení zakázané pyrotechniky. Celkem zajistili 55 kilogramů. 

Soukromé osoby mohou v Rakousku odpalovat pouze zábavní pyrotechniku ​​do třídy F2. Pro vyšší je potřeba absolvovat speciální výcvik. Zboží s označením F3 či F4 je ale možné sehnat na české straně hranice a právě pyrotechniku F3 a F4 rakouští policisté v uplynulých dnech zabavili. 

„Častý je klam, že se jedná o české a tedy evropské produkty. To však obvykle není pravda, protože většina pyrotechnických výrobků se vyrábí v Číně nebo Indii (cca 97 procent celosvětové produkce),“ uvedl před nedávnem v tiskové zprávě Horního Rakouska Markus Kreilmeier, policejní expert na výbušniny.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jakub Bartoš

Štítky česko, rakousko, jižní čechy, jihočeský kraj, policie, pyrotechnika, petardy, ohňostroj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.